Kulüplerde istikrar çok önemli
Kulüplerde istikrar çok önemli

Başkan Vekili Mustafa Çevirgen, "Kulüplerde istikrar çok önemli. İstikrar olmayan bir kulüpte zaten başarı olması söz konusu olamaz."

Başkan Yardımcısı Ali Çelik, "Bir teknik direktör şov yapmaya kalksa 'bana üç tane topçu alın' der. Tam tersini diyor. Tokatspor'un ekonomisini bizden daha iyi düşünen bir teknik direktörümüz var. 

Tokatspor yöneticileri Hatayspor maçının hazırlıkları kapsamında Tokat Gaziosmanpaşa Stadındaki çift kale antrenmanını takip etmiş, Başkan Vekili Mustafa Çevirgen'in hem mali hem yönetimsel konularda bilgilerini aktarmıştık.

            Tokatspor Kulüp Başkan Vekili Mustafa Çevirgen'in, Başkan Yardımcısı Ali Çelik ile birlikte yaptığı açıklamalarda teknik hoca değerlendirmesi, taraftarın sıkıntıları ve genel olarak kulüple ilgili değerlendirmeler şöyle oldu:

            Mustafa Çevirgen, "Kulüplerde istikrar çok önemli. İstikrar olmayan bir kulüpte zaten başarı olması söz konusu olamaz. Afyonspor'un yönetimi dört yıldır devam ediyor ve başarılılar. Bal ligi, üçüncü lig ve ikinci lige çıktılar ve belki yine üst lige çıkacaklar. Bugünden ne olacağını bilemeyiz.

Taraftarla ilgili bir sıkıntımız yok. Sadece geçen maçta maratondaki arkadaşlarımız emniyetin çekiminden rahatsız olmuşlar. Onunla ilgili de görüşeceğiz. Bugünden itibaren şu şunu yapmış, bu bunu yapmış şeklinde hareket etmemek lazım. Tokat hepimizin, Tokatspor hepimizin. Bundan sonra neler yapabilirizi konuşmamız lazım. Allah göstermesin Hatay'a da yenilebiliriz. Ama sonunda ölüm yok. Çıkacağız ondan sonraki maça hazırlanacağız. Biz de istiyoruz kazanmayı. Biz bu maçlardan hedeflediğimiz sonuçları alırsak yüzde 70-80 yol almış olacağız." dedi.

            Ali Çelik, "Fikstüre bakarsanız sezon başında hep zirvedeki takımlarla oynuyoruz. İkinci yarıda da ilk 6 hafta çeçtin geçecek. Bu demek değil ki teslim olacağız. Bu süreçte ne kadar çok puan alırsak o bizim kar hanemize yazılacak. Çok panik yapmaya gerek yok. Biz oturup kağıdı kalemi alıp hesap kitap yapıyoruz, 'ne yapacağız, nerede bitiririz' diye. Yani takımımızda da yönetimimizde de teknik heyetimizde de öyle bir panik havası yok. Bir de düştük düşeceğiz gibi yorumlarla takımı da strese sokuyoruz. 'Biz bu takıma güveniyoruz, biz iyi takımız' demek durumundayız. Bu anlarda takımın arkasında olacağız." dedi.

Teknik hoca değerlendirmesi

            Ali Çelik, "Bir teknik direktör şov yapmaya kalksa 'bana üç tane topçu alın' der. Tam tersini diyor. Tokatspor'un ekonomisini bizden daha iyi düşünen bir teknik direktörümüz var. Çocuklarla sürekli sabahtan akşama kadar ilgileniyor, çalıştırıyor, destekliyor. Biz kendisinden son derece memnunuz, kendisine de çok güveniyoruz. İnşallah önümüzdeki maçlar iyi olacak."

            Mustafa Çevirgen, "Birileri algı oluşturuyor hoca getiriyorlar hoca götürüyorlar kendi kafalarına göre. Kesinlikle öyle bir şey söz konusu değil. Biz hocamıza güveniyoruz, sonuna kadar da arkasındayız."

Taraftarlara çağrı

            Mustafa Çevirgen, "Takımımız da maçlara gelsinler, sonuna kadar desteklesinler. Talepleri varsa gelsinler iletsinler. Sıkıntıları varsa anlatsınlar. Sıkıntılarını İsmail arkadaşımla paylaştıklarında biz o sıkıntıları gidereceğimize söz veriyoruz. Tokatspor hepimizin. Bugün biz varız yarın başkası gelecek ama Tokatspor devam edecek. Buraya 2012'de bir hoca geldi İlker Yanar diye. Biz 450 milyar lira para ödedik bu adama, şuanda yanılmıyorsam federasyonda 28 bin lirası kaldı. İşte bunlar yapılmış ne yapalım yani. Dönüp de niye yaptınız mı diyelim, ol muş yani. Adam Tokat'a gelmiş bir bardak çay içmiş çekmiş gitmiş 450 milyar da para ödedik. Bülent Akan diye bir hoca gelmiş, Tokatspor'da da iki üç hafta kalmış çekmiş gitmiş 100 milyar alacağı var. Taşkın hocanın ve yardımcılarının alacağı bugün federasyona gitti. Kolay değil bunlar, sadece futbol takımına bakmıyoruz biz, kulübe bakıyoruz. Taraftarlar futbol takımına bakıyor. Biz kulübe bakıyoruz, kulübü yaşatmak zorundayız. Kulüp olmazsa futbol takımı da olmaz.

            Arif Çoban'ın sözleşme gereği bir alacağı vardı, alacağını da ödedik. Bunu hala polemik yapmaya, altında bir şey aramaya gerek yok. Arif Çoban'la ilgili de bir sıkıntı yok. O Tokatspor'dan hak etmediği bir para istemez ben ona kefilim, adam gibi adamdır." diye konuştu.