SAADET PARTİLİLER EĞİTİM PROGRAMINDA BİR ARAYA GELDİ
SAADET PARTİLİLER EĞİTİM PROGRAMINDA BİR ARAYA GELDİ

Saadet Partisi Tokat İl Teşkilatı, 2 gün süren teşkilat içi eğitim kampı gerçekleştirdi.

            Saadet Partisi Tokat Teşkilatı, organize edilen eğitim programında bir araya geldi. İki gün süren ve yoğun bir programla yürütülen eğitim çalışması, Sivas Termal Otel’de yapıldı. Eğitim kampına ilçe başkanları, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları ve gençlik kollarının yönetimleri ile teşkilat üyelerinden oluşan 200 kişi katıldı. Seminerde "Siyasetimizin Temel Esasları", "Teşkilat Modeli", "Tanıtma" ve "Siyasi Zihniyetlerin Stratejileri" konulu dersler yapıldı.

            Eğitim toplantısına, Genel Başkan Yardımcıları Mesut Doğan, Atik Ağdağ, İsmail Hakkı Akkiraz ve Genel Sekreter Tacettin Çetinkaya katıldı. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da canlı telefon bağlantısı ile teşkilat mensuplarına hitap etti.

            Toplantının açılış konuşmasını yapan Tokat İl Başkanı Bilal Metehan Aydın, "Değerli dava kardeşlerim, Kardeş kelimesi birçok konuda samimiyet ve birliktelik anlamında kullanılır. Bizlerde bugün burada bu kardeşlik bağımızı kuvvetlendirmek, özellikle ülkemiz başta olmak üzere, tüm dünya da özellikle İslâm coğrafyasında akan gözyaşının feryadın bir an evvel durdurulabilmesi için neler yapmamız gerektiğini istişare etmek için biraya geldik. 2 günlük eğitimimizin sonunda buradan ayrılırken, ülkemizin her köşesine huzur, refah ve saadet getirebilmek için içimizde duyduğumuz özlemi ve heyecanı artırmak ve sevdamızı tüm insanlara taşıyabilme aşkı ile ayrılacağız. Rabbim toplantımızın hayırlara vesile olmasını nasip etsin." dedi

GENEL BAŞKAN TEMEL KARAMOLLAOĞLU TELEFONLA BAĞLANDI

            Toplantıya telefon ile canlı bağlanan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ise “Öncelikle geçtiğimiz gün yaşanan hain saldırılar neticesinde şehit olan 11 evladımıza Allah’tan rahmet, acılı ailelerine sabr-ı cemil niyaz ederim. Milletimizin başı sağ olsun. Bu toplantıya katılan genel başkan yardımcılarımız başta olmak üzere Tüm Tokat teşkilatımızı canı gönülden tebrik ediyorum. Artık bu iktidar, bugün ki mantığı ile  ülkeyi içerisine soktuğu bu badireden kurtaramaz. Çünkü hisleri ile davranıyor. Mantığı ile değil. Vicdanı ile değil. Bugün İslâm ülkeleri ile bir araya gelmek yerine, bu bölgeyi parçalamak isteyenler ile bir araya geliyoruz. Birbirimiz ile kenetlenmeye kucaklaşmaya mecburuz. Her geçen gün sıkıntı artıyor, problemlerimiz büyüyor. Düne nazaran zamanımız çok daha kısıtlı. Bunları çözecek olan sizlersiniz. Onun için bizler çok çalışmak mecburiyetindeyiz. Bütün insanlarımıza ulaşmak mecburiyetindeyiz. Bu çalışmaları yaparken fedakârlıkta bulunmak mecburiyetindeyiz. Kardeşliği hakiki manada  ihdas etmek durumundayız. Gererek, hakaret ederek ve aşağılayarak değil. Hep yağ gibi suyun üstünde kalmaya kalkacaksın, hiçbir hatanı görmeyeceksin. Onun için siyaset yapma anlayışımız bugünkü iktidardan farklı. İktidar fikirlerini net bir şekilde ortaya koyamadığı için kamplaştırarak, seçime gitmek istiyor. Bizim herkesi kucaklamamız isabetli bir tavır. Biz kararlıyız, herkese elimizi uzatacağız. Hepinizi tekrar tebrik ediyorum. Çalışmalarınız da başarılar diliyorum." dedi.