BAHÇELİ'DEN TOKAT'A SELAM VAR
BAHÇELİ'DEN TOKAT'A SELAM VAR

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adan Tokat'ın işsizlik ve ulaşım sorununu meclis gündemine taşıdı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Celal Adan Tokat'ın işsizlik ve ulaşım sorununu sunduğu soru önergesiyle TBMM'de gündeme taşıdı.

            MHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Celal Adan Başbakan Binali Yıldırım tarafından cevaplanması üzere Tokat'ın işsizlik ve ulaşım sorunlarıyla ilgili yazılı bir soru önergesi sundu. Soru önergesini paylaşan MHP İl Başkanı Onur Çalışkan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Tokat'ın sorunlarıyla ilgili gelişmeleri yakından takip edeceğini belirterek, Bahçeli'nin Tokatlılara selamlarını da iletti.

            Genel Başkan Yardımcısı Adan'ın TBMM'ye sunduğu soru önergesinde sunduğu başlıklar şöyle oldu.

1. Tokat ilimizde Sigara fabrikası ve Konektaş gibi büyük işletmelerin kapanması işsizlikte ve genel gelirde düşmelere sebebiyet vermiştir. İşsizlik ile ilgili önlem almak adına yapmış olduğunuz veya yapacağınız çalışmalar var mıdır?

2. Tokat Hava alanının kapalı olması, tren ya da hızlı tren gibi ulaşım araçlarının ilimizde bulunmaması vatandaş için büyük sorun teşkil etmektedir. Bu konular ile alakalı herhangi bir çözüm mevcut mudur?