ŞEHİT BABASI HEM DUYGULANDI HEM DUYGULANDIRDI

Lise öğrencilerine şehitlik ve gazilik kavramını anlatmak için konferans veren 15 Temmuz şehidi Cengiz Polat'ın babası Fikret Polat, "Evden çıktıktan 3 saat sonra geldi şehitlik haberi hâlâ konuşurken titriyorum. Evladım şehit oldu ama yüreklerde yaşıyor." sözleriyle hem duygulandı hem de öğrencileri duygulandırdı.

            Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Tek Yürek Projesi kapsamında, Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Tokat Şubesi yetkilerinin katılımı ile liselerde gerçekleştirilen söyleşiler devam ediyor. 

            Bu hafta Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşen programda, dernek başkanı İbrahim Güleç, dernek üyesi öğretmen Ahmet Durmaz ve 15 Temmuzda Ankara'da şehit olan Cengiz Polat'ın babası Fikret Polat öğrencilere hitap ederek şehitlik ve gazilik kavramı üzerinde konuştular. Dernek yetkililer, kendi gazi olma öykülerini anlatırken, Şehit Polat'ın babası ise o gece yaşadıklarını öğrencilerle paylaştı.

            Şehidimizin babası Fikret Polat konuşmasında, "Evin üzerinden geçen bir uçağın gürültüsü ile evin camları sallandı oğlum o gürültüye uyandı. Cumhurbaşkanımızın çağrısını televizyonda izlediğinde abdestini aldı ve hemen evden çıktı. Ben gitme oğlum dediysem de dinlemedi. Bir yanımız hep hüzünlü hep ağrıyor ama diğer yarımız da şehitliğe eren oğluma üzülmeme kızıyor. Evden çıktıktan 3 saat sonra geldi şehitlik haberi hâlâ konuşurken titriyorum. Evladım şehit oldu ama yüreklerde yaşıyor." sözleriyle hem duygulandı hem de dinleyenleri duygulandırdı.   

            Program; Malazgirt´ten Çanakkale'ye, Kurtuluş Savaşından günümüze, şehadet şerbeti içmiş tüm şehitlerimiz için okunan dualar ile sonlandırıldı.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat