ÇAT ORTAOKULU KIZILAY’LA GÜLDÜ
ÇAT ORTAOKULU KIZILAY’LA GÜLDÜ

Türk Kızılay'ının başlattığı proje kapsamında Çat Kasabası ziyaret edilerek Çat Ortaokulu öğrencilerinin ihtiyaçları karşılandı.

            Yardım faaliyetleri başta olmak üzere kan bağışı, sağlık ve eğitim alanında çalışmalarını sürdüren Türk Kızılayı tüm yurtta kardeşliğimizi pekiştirecek projeleri bir bir hayata geçiriyor. Çocuklarımız ile ilgili projelere özel önem veren Tokat Şube Başkanlığı, her yıl Tokat’ta okullara ziyaret gerçekleştirerek, onların soru veya sorunlarını dinleyerek çözüm üretmeye çalışıyor.

            Türk Kızılayı Tokat Şubesi’nin Tokat’ta başlattığı proje kapsamında Tokat’taki tüm okullar ziyaret edilerek, ihtiyaç sahibi öğrenciler belirleniyor ve onların ihtiyaçları karşılanıyor. Bugün de Tokat’a bağlı Çat Kasabası’na ziyaret gerçekleştirilerek Çat Ortaokulu öğrencilerinin ihtiyaçları karşılandı.

            “Çocuklar İyilikle Büyüsün” projesi kapsamında devam eden iyilik zincirinde ziyaret edilen Çat Ortaokulu öğrencilerine İstanbul Kızılay Şube Yönetim Kurulu üyesi Bekir Kaplan’da iştirakte bulundu. Çocuklara iyiliğin önemini vurgulayan Kaplan “Bizler Türk Kızılayı ailesi olarak tüm yurtta 81 il 81 Anaokul projemizi başlattık. Bunun yanı sıra bütün okullarımızı ziyaret ederek ihtiyaçlı listesi oluşturduk. Bugün buradaki çocuklarımıza da yardımcı olamaya çalışıyoruz. Bizlere vesile olan okul çalışanlarımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

            Türk Kızılayı Tokat Şube Başkan Vekili Ahmet Kayhan Kılıç’ta Kızılay’ın çocuklara gösterdiği önemi vurgulayarak bu projenin devamında daha bir çok okulumuzun olduğunun altını çizdi. Vatandaşlarımıza ayrıca çağrıda bulunan Başkan Vekili Kılıç, Türk Kızılayı Tokat Şubesi’nin yapılan yardımlarla bu imkana sahip olduğu hatırlatarak, Kızılay’a yapılan bağışların Tokat’ta yok denecek kadar az olduğunu bunun arttıkça Tokat’ta ihtiyaç sahiplerine ulaşma şansımızın da arttığını dile getirdi. Bağışlarınız için Ziraat Bankası 1868-5527 numaralı hesaba yapılacak tüm yardımların İhtiyaç sahibi öğrencilere harcandığını ifade etti.