NİKSAR GAZİLERİNE ZİYARET
NİKSAR GAZİLERİNE ZİYARET

Vali Dr. Ömer Toraman Afrin’de yaralanan Piyade Uzman Çavuş Seyit Yüzgeç’i ve Malûl Gazi Jandarma Uzman Çavuş Bekir Demir’i Niksar’da ayrı ayrı ziyaret etti.

            İlk ziyaretini Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’de terör örgütü ile girdiği çatışmada yaralanan Piyade Uzman Çavuş Seyit Yüzgeç ve ailesine yapan Vali Toraman, Niksar ilçesi Işıklı köyündeki evinde ziyaret ettiği Piyade Uzman Çavuş Seyit Yüzgeç ve ailesine geçmiş olsun dileklerini iletti.

            Daha sonra Malûl Gazi olan Jandarma Uzman Çavuş Bekir Demir ve ailesini Niksar ilçesindeki evinde ziyaret eden Vali Toraman, Diyarbakır/Kocaköy Bingöl karayoluna BTÖ mensuplarının yerleştirdiği EYP türü patlayıcının patlatılması sonucu vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanarak Malûl Gazi olan Jandarma Uzman Çavuş Bekir Demir’e, Malûl Gazi Rozeti takdim etti.

            Ziyaretlere Vali Ömer Toraman’la birlikte Garnizon Komutanı Piyade Albay Aykut Biçeroğlu, Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hidayet Arıkan,  İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu katıldı.