“HERKESİ KUCAKLAYABİLMEK GEREKİYOR”

Reşadiye ilçemizde CHP İlçe Başkanlığını üstlenen Metin Erçıktı, ilçedeki faaliyetlerine dair açıklamalarda bulundu. Emirşeyh Yakup Türbesi ziyaretinde basın mensubu ile karşılayan Başkan Erçıktı, bu vesile ile basın mensubundan gelen sorulara yanıt verdi.

Reşadiye Soğukpınar’da Belediye Başkanlığı da yapmış bir isim olarak bugün CHP’nin İlçe Başkanlığını üstlenen Metin Erçıktı, ilçede insanların yakınlaşması, kaynaşması için adaylığı koyduğunu vurguladı. Başkan Erçıktı “İlçe Başkanı olmamdaki sebeplerden bir tanesi Reşadiye’de insanların birbirleriyle daha yakın, daha kaynaşması gerektiğini görmemdir. Daha önce Soğukpınar Belediye Başkanlığı yapmıştım. Tabii ki Reşadiye’de sosyal demokratların birbirlerinden kopuk olduklarını gördüm. Sadece sosyal demokratlar değil mütevazi insanlar sağcısıyla, solcusuyla herkesle oturup görüşebilmek için, bir ortamın olabilmesi için, ben burada İlçe Başkanı oldum. Herkesi kucaklayabilmek gerekiyor. Çünkü bizim başka gidecek yerimiz yok. Mutlak beraber yaşamak zorundayız. Sosyal demokrat arkadaşlara bir şeyler anlatmaya gerek yok bazı bilgileri almışlar zaten. Diğer arkadaşlarla da konuşuyoruz kimsenin dili, dini, ırkı, mezhebi bizi ilgilendirmiyor. Herkesin dili, dini, ırkı, mezhebi kendine ait. Ben diyorum ki, arkadaşım neden şunları düşünmüyoruz; markete girdiğimizde, kasaba girdiğimizde, arabamızı benzinliğe çektiğimizde vs yerlerde alışverişi yaptığımızda partimizi sormuyorlar, bizler el ele vermek durumdayız. Senin, ötekisinin görüşü ne olursa olsun bu topraklarda birlikte yaşıyoruz. O yüzden yaşamlarımızı kolaylaştırmak için el ele vermek durumdayız. Ben bunu gördüğüm için daha fazla kaynaşmak, insanlarla daha fazla diyaloga girmek için bu göreve talip oldum. Ben daha önce otobüs şoförü idim. 28 yıl şehirlerarası yollarda otobüs şoförü olarak ekmeğimi kazandım. Bu insanların hepsine hizmet ettim, herkes beni tanır, tanımadığım insanlar da beni tanır.” dedi.

BELEDİYE İKTİDAR PARTİSİNDEN OLDU AMA…

CHP İlçe Başkanı Metin Erçıktı, Reşadiye İlçe Belediyesinin son seçimlerde iktidar partisi adayının kazanmasıyla iktidardan yatırımı daha çok almasının beklendiği geçen zaman diliminde bu hizmetleri alıp/almadığının sorulması üzerine bir yanıt verdi ve “Başkanımız gayet mütevazı, temiz kalpli bir insan. Başkanımız mutlaka olmasını istemiştir ama belki de istediklerini alamadı. Hizmetler beklediğimiz kadar olmadı. Yıllarca iktidar partisi olsun, iktidar partisi olursa çok hizmetler gelirler dediler ama maalesef pek bir şey değişmediğini hep birlikte görüyoruz.” İfadelerini kullandı.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat

25.03.2019