NİKSAR'DA ZABITA EKİPLERİ SİGARA DENETİMİNDE
NİKSAR'DA ZABITA EKİPLERİ SİGARA DENETİMİNDE

Niksar'da kahvehaneler, kafeler ve pastanelerde sigara denetimlerine hız verildi.

            Niksar Belediyesi Zabıta Ekipleri, Tokat İl Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleriyle beraber sigara yasağıyla ilgili denetimlerine hız verdi.

            Zabıta ekipleri sigara yasağı ile ilgili bilgilendirme çalışmalarının ardından gelen şikayetleri incelemeye alarak Niksar genelinde denetim yaptı. Şehir merkezi ve kahvehanelerde denetimlerini yoğunlaştıran zabıta ekipleri, vatandaşları ve esnafı yasa hakkında bilgilendirerek, yasağa uyulması konusunda uyardı. Açık havada sigara içen vatandaşları, izmaritleri yerlere atmamaları konusunda uyaran zabıta ekipleri, izmariti yere atanlara Kabahatler Kanunu gereğince ceza kesileceğini hatırlattı. Kafe, pastane gibi mekanları da denetleyen zabıta memurları, iş yeri sahiplerine, yasa gereği iş yerlerinde sigara içilmesine izin vermemeleri, aksi takdirde cezai işlem uygulanacağı uyarısında bulundu.

            Zabıta ekipleri, iş yerlerinin sigara yasağını hatırlatan yazı asıp asmadıklarını da kontrol ederek, olmayan iş yerlerine uyarı yazısının biran önce asılması gerektiğini belirtti.