GRUPTAN HABERLER
GRUPTAN HABERLER

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta 24. hafta maçları oynandı. 9 maçta toplam 39 gol atıldı ve bu sezon en bol golün atıldığı haftalardan biri oldu. 4 maçı ev sahibi ekipleri (Hatayspor, İnegölspor, Sancaktepe Bld. Spor ve Amed Sportif Faaliyetler), 3 maçta deplasman ekipleri (Sivas Belediye Spor, Bucaspor ve Menemen Bld. Spor) sahadan 3 puanla ayrıldı. 2 maç da berabere bitti. 2 maçta kırmızı kart çıktı. Kastamonuspor ekibi Menemen Bld. Spor karşısında, Bodrumspor ekibi de Kastamonuspor karşısında 10 kişi kaldılar.

         25. haftanın ardından gruptaki takımlardan Kocaeli Birlik Spor ve İnegölspor’a dair resmi sitelerinden takip ettiğimiz haberleri şöyle oldu:

İNEGÖLSPOR’DAN:

“TIRMANIŞIMIZI DEVAM

ETTİRDİĞİMİZ İÇİN

SEVİNÇLİYİZ”

İnegölspor'un Teknik Direktörü Murat Yoldaş, 2-1 mağlup ettikleri Sarıyer maçına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Yoldaş, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Yukarıdaki takımlarla aramızdaki puan farkını azaltmak için uğraşıyoruz. Onda da başarılı oluyoruz sanırım. Yine içeride zor bir maç oynadık. İlk devre futbol adına her şey vardı ama hiç aklımızda olmayan 2 tane sakatlık olunca, takımın da ahengi, dengesi bozuluyor. Böylelikle giden bir sistem de darbe yemiş oluyor. Ama çocuklarımız çok anormal şekilde mücadele ettiler. Oyun anlamında da öyle. Çok güzel bir skorla Sarıyer'i geçtiğimiz için ve yukarıya daha da tırmanışımızı devam ettirdiğimiz için sevinçliyiz. Oyuncularımı tebrik ediyorum. İleriye daha umutla daha güzel bir şekilde baktığımızı düşünüyorum."

**

KOCAELİ BİRLİK SPOR’DAN:

“PSİKOLOJİK KIRILMAYI ATLATAMADIK”

Kocaeli Birlik Spor Teknik Sorumlusu Sebahattin Akbayrak, 4-0 yenildikleri Sancaktepe Bld. Spor maçının ardından yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

“Maça iyi başladık. Gole kadar takımın duruşu iyiydi. Alanları kapattık, fena da oynamıyorduk. Ama duran toptan yediğimiz golden sonra işler değişti; genç ekip ve aşırı etkilendiler. Golü yedikten sonraki psikolojik kırılmayı çabuk atlatamadık ve peşinden ikinci golü yedik. Psikolojik olarak sahada sıkıntılı takımdık. İlk yarı kötü oynadık. Bire bir mücadeleye girmeye kalktık. Tecrübeli, kaliteli, dinamik, düşünmeden oynayabilen ve taktiksel manada her istenileni yapabilecek oyunculara karşı bire bire girince fiziksel olarak da avantajı kullandılar.

ZAMAN ZAMAN İYİ İŞLER YAPTIK

Devre arası sahanın her yerini iyi kullanmamız gerektiğini, topun bizde kalmasını ve pas takımı olarak oynamamız gerektiğini belirttik. Keza ikinci yarı daha diriydik, daha çok pas ve daha organize işler yaptık. Yine duran toptan gol yedik. Daha çok sahada ayakta kalmaya çalışan, ileride neler yapabileceklerini ortaya sermeleri gereken maçtı. Zaman zaman iyi işler, iyi paslar yaptık. Bu takıma karşı 8-10 pası yapabildik. İleriye dönük umut veren oyun ikinci yarı ortaya koyduk ama bu maçta kötü bir sonuç aldık. Öte yandan hakem iyi maç yönetti. Bugün yenildik. Haftaya önemli bir maçımız var. En iyi şekilde bu maça çıkacağız.”