YAZAR M. EMİN ULU’NUN ROMANI YARIŞMADA BİRİNCİ SEÇİLDİ
YAZAR M. EMİN ULU’NUN ROMANI YARIŞMADA BİRİNCİ SEÇİLDİ

İLESAM-AKÇAĞ Hikâye, Roman ve Masal-2017 (Kitap Dosyası) Yarışmasında derece alanlar açıklandı. Söz konusu yarışmaya roman dalında ‘1315’ rumuzu ile katılan yazar hemşehrimiz Mehmet Emin Ulu, 1. ilan edildi.

            03 Mart 2018 günü ilan edilen sonuçlarda “Kutsal Vatanın Mukaddes Yolcuları” başlıklı eseri ile birincilik kazanan Mehmet Emin Ulu, ödülünü Mayıs ayı içerisinde gerçekleştirilecek törende alacak. Ve aynı zamanda eseri kitap olarak bastırılıp, piyasaya dağıtılacak.

            Aynı zamanda gazetemiz yazarı olan Mehmet Emin Ulu, birincilik aldığı yarışma sonrası gazetemizi ziyarette bilgi paylaştı. Eserini ödüle layık görenlere teşekkürlerini dile getirdi.

Gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Fatih Kılıç ile sohbet eden Emin Ulu konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi:

“Uzun zamandır yazmaya devam ediyorum, yazdığım eserleri zaman zaman yayınevlerine, yarışmalara gönderiyorum. İlesam ve Akçağ’ın yapmış olduğu 8. Sanat Yarışmalarına bu sene katılmayı yeğledim, şimdiye kadar katılmamıştım. Gerçekten büyük bir dernek, aşağı yukarı 5 bine yakın üyesi var. Bu derneğin açtığı yarışmanın da eserlerime çok farklı güzellikler katacağını düşünerek katıldım.

Yazdığım eser bir çocuk romanıydı. Kutsal Vatanın Mukaddes Yolcuları, başlığındaydı. Sivas ve çevresinde geçen ve 1914 yılı Şebinkarahisar isyanlarını anlatan çok büyük ve farklı bir romandı. Bu romanı, hem o yöreyi yaşamış, tamamen gezip dolaşmış, bilmiş olmamdan ötürü yazmak beni çok fazla yormadı ama benim için bir roman olarak çok büyük bir güzelliği ortaya koymuş oldum.

Bize bu ödülü tevdi eden juri üyelerine, İLESAM Başkanı Nuri Parmaksız kardeşime ve diğer bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Şu mesajı verebilirim, yazmak lazım. Yazdıkça ve bu tür ödüller aldıkça insanı daha çok teşvik ediyor, yeni yazılara vesile oluyor.”