KADIN VE DEMOKRASİ DERNEĞİ'NİN TOKAT TEMSİLCİLİĞİ KURULDU
KADIN VE DEMOKRASİ DERNEĞİ'NİN TOKAT TEMSİLCİLİĞİ KURULDU

KADEM Tokat Temsilciliği Eczacı Müjgan Arslan tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde yapılan başvurulu ile kuruldu.

            2013 yılında 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde; Doç. Dr. Sare Aydın başkanlığında kurulmuş kamu yararına çalışan dernek statüsünde olan Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) çağdaş, yetenekli, girişimci ve nitelikli kadınların ekonomik, sosyal ve siyasal gelişimlerine destek olarak; ülkemizin de bu alanlarda gelişimine  katkı sağlama temel amacıyla faaliyetlerini sürdürüyor.

            KADEM Genel Merkezi tarafından İl Temsilciliği görevi verilen Eczacı Müjgan Arslan; Yürütme Kurulu üyeleri Betül Demir, Didem Demirci, Fatma Ayadenk, Hülya Özdemir, Mehlika Dicle ve Nazan Aslanel ile birlikte İl Dernekler Müdürü Durmuş Yıldız'ı yerinde ziyaret ederek temsilcilik başvurusunu 8 Mart 2018 gününde yaptı. KADEM Tokat Başkanı Müjgan Arslan kadınların birikimlerini yeteneklerini verimli olarak kullanabilecekleri uygun bir zemin sağlamak  amacıyla çalışmaların yanında Kadının aile içi ve sosyal rollerinin dengelenmesi adına; kadının  insan hakları ve fırsat eşitliği konusunda toplumda ortak bilinç oluşturulması hedefi ile eğitim, çalıştay, sempozyum, panel, konferans, araştırma, yayın faaliyetleri yürütmeyi planladıklarını ifade etti.