8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ TEMASI İLE "OKUR YAZAR BULUŞMALARI”

Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz Projesi kapsamında Kadınlar Günü temalı "Okur Yazar Buluşmaları"

            Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz projesi bu hafta "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" teması ile  "Okur Yazar Buluşmalarında Kırk Kızlar kitabının yazarı Ayla Bağ'ı ve hayat öyküsü ile öğrencilere örnek olacak kadınları ağırladı.

            Zübeyde Hanım MTAL de düzenlenen programa Vali Ömer Toraman’ın eşi Neşe Toraman, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun eşi Hatice Eroğlu, İl Jandarma Komutanı Hidayet Arıkan’ın eşi Gülşen Arıkan, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı’nın eşi Canan Yazıcı, kuruluş temsilcileri ve diğer davetlilerin katıldı.

            Programda konuşmacı olan  öğretim görevlisi Nuran Tuncer, "Benim de herkes gibi bir hikâyem var.Ben de bir Kız Meslek Lisesi mezunuyum. Kendi isteklerim doğrultusunda bir üniversiteye gidemedim ancak yapabileceklerime odaklandım. Yaşadığım olumsuzlukları arkadaşlarıma ve kitaplarıma sarılarak atlattım.Kendiniz için muhakkak yapabileceğiniz şeyler vardır. Şikâyet etmekten öte bir şeyler yapmak lazım.Hayalinizi hedefiniz yaparsanız ona ulaşırsınız" dedi.

            Z Kütüphanede Evliya Çelebi MTAL öğrencilerine dönük programa katılan girişimci Leyla Doğan ve yazar Ayla Bağ, "Hayali olmayanın geleceği olmaz" diyerek hayatları ve hayata bakışlarıyla yol gösterici oldular.

            Programların genelinde başarının sırrının çok çalışmak ve işini severek yapmak olduğu vurgulandı.Gökyüzü misali nereye gitsem çocukluğum benimle birlikte diyerek insanın ana vatanı olan çocukluğun çok önemli olduğu vurgulandı.

            Hayallerimiz,  hedefleriniz olsun ve bu doğrultuda kendinizi besleyin diyen Ayla Bağ, kendi yaşantısından ve Öğretim Görevlisi Nuran Tuncer' in hayatından örneklerden hareketle katılımcılarla sohbet etti.Birbirimizin değerini bilmenin, okumanın ufkumuzu açtığının ve aydın insanın birleştirici olduğunun önemini vurguladı.

            Programlar katılımcıların büyük beğenisini topladı.Programlar toplu fotoğraf çekimleri ile bitti.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat

25.03.2019