ŞEHİT AKDAĞ'IN AİLESİ TBMM'DE MİSAFİR EDİLDİ

Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt Şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Yakup Akdağ'ın annesi Güllüzar Akdağ ve ailesini 8 Mart Dünya kadınlar gününde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde misafir etti.

            ‘SerebralPalsi’ hastası kızı Sevda Akdağ’a bakımıyla anne Güllüzar Akdağ, 10 Mayıs 2017’de Tokat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Aile Haftası programında ‘Yılın Annesi’ seçilmişti.

            Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, aynı yıl 24.07.2017 tarihinde Siirt ili Baykan ilçesi çukurca köyü kırsalında oğlu Jandarma Astsubay Üstçavuş Yakup Akdağ'ı şehadetlerin en büyüğüne uğurlayan anne Güllüzar Akdağ ve ailesini 8 Mart Dünya kadınlar gününde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde misafir etti.

            Ziyarette konuşan Beyazıt, "Ailemizin, Milletimizin İstiklal ve İstikbal mücadelesinin en temel taşıdır kadınlarımız. Bu mücadele içinde Güllüzar kardeşimin fedakâr ve cefakâr duruşu Türk kadınının gücünü bizlere ve tüm dünyaya gösteren en güzel örneği olmuştur. Ziyaretlerinden dolayı şehidimizin emanetleri anne Güllüzar kardeşime, baba Zekeriya Akdağ, şehidimizin kardeşi Sevda kızımıza ve yeğeni Halil kardeşime teşekkür ediyorum. Onların bu onurlu duruşları, bugün Afrin başta olmak üzere ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için mücadele eden Mehmetçiğimize ışık olmaktadır. Ellerinden öpüyorum." dedi.

KARDEŞİNİN DOĞUM GÜNÜ KUTLANDI

            Şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Yakup Akdağ’ın kardeşi SeberalPalsi hastası Sevda Akdağ’ın doğum gününe denk gelen ziyarette Milletvekili Beyazıt Türkiye Büyük Millet Meclisinde milletvekillerinin de olduğu bölümde doğum günü sürprizi yaptı.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat