BAŞ TACIMIZSINIZ

Tokat Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla program düzenlendi.

            Tokatlı kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Tokat Belediyesi tarafından düzenlenen yemek programında bir araya geldi. 

            Tokat Belediyesine ait sosyal tesislerde düzenlenen programa, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve eşi Hatice Eroğlu, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, çeşitli kurum ve kuruluşlarda çalışan çok sayıda kadın katıldı.

KADIN İSTERSE BAŞARAMAYACAĞI HİÇBİR ŞEY YOKTUR

            Hanımlar için Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezlerini açtıklarını belirten Belediye başkanı Eyüp Eroğlu, Hanımeli merkezlerinin şehre çok büyük katkılar sağladığını söyledi. Tokatlı hanımlar için kültür gezileri düzenlediklerini belirten Başkan Eroğlu, “Çok güzel bir şehrimiz var. Bu şehirde yaşayanlar olarak Tokat’ı tanımıyoruz. Kültür gezilerimiz ile mahallerimizdeki ev hanımlarımızı alarak her hafta Tokat’ın tarihi mekânlarını gezdirmek suretiyle yaklaşık dört beş saatlik seyahatler yapıyoruz. Diğer taraftan şu ana kadar yirmi üç mahallemizi Çanakkale ve Konya’ya götürdük. Sizler bizim baş tacımızsınız. Kadın isterse başaramayacağı hiçbir şey yoktur” dedi.

            Tokat’ta hayata geçirilen projelerle ilgili bilgiler veren Başkan Eroğlu, “Şehrimizle alakalı bazı hususları ifade edeyim. Bu şehri nasıl geliştirmeliyiz, neler yapmalıyız bunlarla ilgili de hep beraber kafa yormamız lazım. Bir şehir de üretim olursa, dışarıdan bu şehre para girerse ancak bu şehrin ekonomisini çoğaltabiliriz. Aksi takdirde kendi kendimize yeten bir şehir oluruz ki ne ekonomimiz büyür, ne de şehrimizi büyütebiliriz. Belediyeler şehrin lokomotifidir. Belediyenin vizyonu da şehrin vizyonudur. Bizde bu anlamda sadece yol asfalt kaldırım yapmayalım bir vizyon-el bakışla da şehrimize bakalım diye. Tokat’ın yaprağı, domatesi, biberi, taze fasulyesi, şeker pancarı ilk ona giren ürünlerimiz var. Biz bunu ekonomik anlamda çiftçinin daha çok para kazanacağı hale nasıl getiririz diye düşündüğümüzde uluslar arası bir hal kurmamız gerekir dedik. Bir hal birliği kurduk ve bakanlar kurulumuzdan da bunu iznini aldık. Projesi bitti. İnanıyorum ki bittiğinde Tokat’ın tarımına ekonomisine çok önemli ve katkı sağlayacak” şeklinde konuştu.

            Turizmin çok önemli olduğunu belirten Başkan Eroğlu, tanıtımların yapılması ile şehrin çok daha iyi yerlere geleceğini söyledi. Başkan Eroğlu yapılan projelerle ilgili şunları söyledi:

            “Kanal Tokat projemiz, bir buçuk kilometrelik bir alanda ırmağımızı bir havuz haline getirerek, suyu iki buçuk metre yükselterek, bir taraftan Osmanlı gondollarının gezeceği bir hale orayı büründürürken, diğer taraftan ırmak üzerine yapacağımız birkaç nokta da müzikli ışıklı fıskiyelerimizle ayrı bir görsellik katacağız. Orayı bir cazibe merkezi haline getireceğiz. 2018 Ekim’de Meydan Projesini de bitiriyoruz.  Sanayi sitemizi taşıyoruz. Stadı da taşıyoruz onu da taşıdığımızda bu alan çok güzel olacak. Cumhurbaşkanımıza teşekkür etmek istiyorum. 14 Ocakta Tokat’a ziyaretlerinde stadyumla ilgili Tokatspor taraftarının bir isteği olmuştu O da tamam dedi. Tokat’ın stadyumunu programa alın diye bakanımıza söyledi. Geçen hafta bakanlık bunu resmileştirdi. Stadyumu oradan taşıyoruz, o bölgeyi de meydan gibi, rahat bir ortam haline getirip güzel bir hale bürünmüş olacak. Pazar yeri yapıyoruz, Tokat’ın bir kapalı Pazar yeri yok ne yazık ki. Pazar yerimizi de sizlere sunmuş olacağız. Tüm bunlar şehrin daha genişlemesi, alt yapılarının daha güzel bir hale gelmesi, ekonomik anlamda şehrin istikrarının artması, tüm bu anlamda yapılan çalışmalar.”

            Program sonunda bayanlara kırmızı karanfiller hediye edildi.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat