DEVLET ŞEKERDEN KAR BEKLEMEMELİ

Birlik Vakfı Tokat Şubesi Başkanı Prof. Dr. Ali Kasap ve yönetim kurulu üyeleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman’ı makamında ziyaret etti.

            Tokat Milletvekilleri Coşkun Çakır ve Celil Göçer’in de katıldığı ziyaret TBMM Divan salonunda gerçekleşti.

            Tokatla ilgili tarım, el sanatları, halıcılık ve hayvancılık konuların konuşulduğu ziyarette, özellikle Turhal Şeker Fabrikasının neden özelleştirilmemesi gerektiği konusunda detaylı bilgiler verildi ve bu konuda destekleri talep edildi. Turhal Şeker Fabrikasının Tokat için bir hayat meselesi olduğunu dile getiren Birlik Vakfı Tokat Şubesi Başkanı Prof. Dr. Ali Kasap, “Şekerden Tokat'ta 400 bin aile ekmek yiyor. Turhal Şeker Fabrikamızdan başka Tokat'ta üretim tesisimiz yok. Tokat”ın iş ve ekmeği anlamına gelen Şeker Fabrikasının kapanması gibi endişelerimiz var. Sigara fabrikasının kapanmasından sonra Tokat hızlı bir şekilde İstanbul'a göç verdi. Tokat kamuoyu devletimizden pozitif ayrımcılık bekliyor. Meclis Başkanımız olarak Turhal Şeker Fabrikasının özelleştirme kapsamından çıkartılması için desteklerinizi bekliyoruz" dedi.

            Meclis Başkanı İsmail Kahraman ise “Devlet her şeyden kar el etmez, devletimiz milletimizin istediğini yapmakla mükelleftir. Şekerle ilgili hassasiyetlerinize katılıyorum. Konuyu Cumhurbaşkanımıza ileteceğim” sözü ile şeker fabrikalarının sadece zarar ettikleri gerekçesiyle özelleştirilmemesi gerektiği söyledi. Tokat Milletvekilli Celil Göçer ise NBŞ'in insan sağlığı açısından zararlarını anlattı ve şeker fabrikalarımızın devam etmesi gerektiğini belirterek, sağlıklı gıda tüketimi için şeker pancarından elde edilen şekerin çok önemli olduğunu anlattı.

            Toplantının sonunda ise, Birlik Vakfı Tokat Şubesi Başkanı Prof. Dr. Ali Kasap, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman’ı, Birlik Vakfı Tokat Şubesinin açılışına ve Tokat kebabı ikramı için Tokat’a davet etti.

            Birlik Vakfı Tokat Şubesi Başkanı Prof. Dr. Ali Kasap ve yönetim kurulu üyeleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman’ı ziyaretine Tokat”tan katılan isimler ise, Ali Kasap, Fatih Yılmaz, Abdullah Gürbüz, Mehtap Yanıkdemir, Selahattin Kelemci, Abdullah Yıldız, Şahin Yetereoğlu, Kadir Gürer, Recep Gökçe, İlhan Köten, Sabri Mürekkepçi idi.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat