Emre Kutalmış Ateşli Avrupa’da Şampiyon

İlimiz Sporcusu Milli Gururumuz Emre Kutalmış Ateşli, Avrupa’nın zirvesinde 

Türkiye Taekwondo Milli Takımı, Hollanda Açık Taekwondo Turnuvası'nı 4'ü altın 7 madalya ile tamamladı. Hollanda'nın Eindohven kentinde düzenlenen ve 51 ülkeden 1432 sporcunun mücadele ettiği Hollanda Açık Taekwondo Turnuvasında, Türkiye, büyükler ve gençler kategorisinde 14'er bayan ve erkek sporcudan oluşan 28 kişilik bir ekiple mücadele etti. Özellikle genç sporcuların başarılarıyla dikkat çektiği turnuvada Türkiye 4 altın, 2 gümüş ve 1 bronz madalya elde etti.

Turnuvada gençler kategorisinde erkekler 48 kiloda Görkem Polat, 55 kiloda Kemal Külük ve +78 kiloda Emre Kutalmış Ateşli ile bayanlar 63 kiloda İkra Kayır altın madalyanın sahibi olurken 44 kiloda Emine Göğebakan gümüş madalya elde etti. Büyükler kategorisinde ise bayanlar 46 kiloda Ruhat Akalın gümüş, 49 kiloda Merve Dinçel bronz madalya kazandı.

İlimizin gururu Milli Sporcumuz Emre Kutalmış Ateşli’nin Gençler +78 Kg Altın Madalya kazanarak AVRUPA ŞAMPİYONU olması Tokat’ımızda sevinçle karşılandı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar +78 kilo sıkletinde tüm rakiplerini yenerek Altın Madalya kazanan ve Avrupa Şampiyonluğu ile bayrağımızı dalgalandıran ilimizin yetiştirdiği gururumuz Milli Taekwondocumuz Emre Kutalmış Ateşli'yi ve Antrenörü Turan Güldür'ü kutladı, başarılarının devamını diledi. 

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat