Tokatspor Bodrum Bld. Bodrumspor maçı

Tokatspor, sahamızda Bodrum Belediyesi Bodrumspor’u 2-1’lik skorla mağlup etti. Tokatspor’umuz artık bu galibiyetle puan hanesine yazdırdığı 3 puan ile 35 puana ulaştı ve bundan sonra oynayacağı maçlarda daha rahat oynama fırsatı bulmuş oluyor. Tebrik ediyoruz.

         Tokatspor-Bodrum Belediye Bodrumspor maçında gözümüze takılan önemli hususlar.

         1- Sahamızda oynanan tüm maçlarımızda protokol tribününün manzarası spor kamuoyunun takımımıza olan ilgisini, nabzını gösterir. Her nedense sayın Valimiz, sayın Belediye Başkanımız yoktu. Vali Muavinimiz gelmişken, her zaman maçımızı izleyen İl Jandarma Komutanımız, İl Emniyet Müdürümüz, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürümüz, Doğa ve Milli Parklar Müdürümüz, Yönetim Kurulumuzdan Mustafa Çevirgen, Ümit İşeri, Ali Çelik, Murat Şahin’e ilaveten Sebati Cansu, Hasan Hüseyin Koç da yerlerini almışlardı. Bu ilgi ve alaka inşallah sezon sonuna kadar devam eder.

         2- Bodrum Belediyesi, Bodrumspor’u profesyonel olarak sahiplendiğine göre, Tokat Belediyesi de ümit ederiz ki önümüzdeki sezon Tokatspor’u profesyonel olarak sahiplenir. Artık Yönetim konusunun bir daha sorunlar teşkil etmemesi için çözüm olarak görmeliyiz. Tüm Tokat ve Tokatsporlular, kulübümüzü bir Belediye takımı olarak görmek istiyorlardır. Artık biz de bu şekilde olmalıyız. Haydi hayırlısı…

         3- Maalesef takımımızın 12. adamı olan taraftar grubumuzu artık göremiyoruz. Arada bir mesele varsa çözülmeli ve bundan sonraki maçlarda yerlerini almalıdırlar. Küme düşme potasında bulunan Bodrum Belediyesi Bodrumspor’un sayıları çok az olan taraftarları takımlarını desteklemek için Tokat’a kadar gelmişlerdi.

         4- Son maçlarımızda, Tokat Belediyesi Spor Kompleksi sporcularının stada gelip de yaptıkları tezahüratları ile dikkat çekiyorlardı. Her nedense bu maçta yoktular. Biz onları her maç görmek arzularız. Şayet bir planlama eksikliği varsa, Belediye yetkililerimizden bir çözüm bulmalarını ümit ederiz. Alıştırdılar bizleri bir kere, gözlerimiz onları arıyor.

         5- Bodrum Belediyesi Bodrumspor Teknik Direktörü Tarık Daşgün müsabaka oynanırken devamlı hakeme yaptığı itirazlardan ötürü saha dışına çıkarılmıştı. Tarık hoca da sanki hiçbir şey yokmuş gibi protokol tribününe gelerek, oturdu. Bu da yetmiyormuş gibi kapalı tribündeki Tokatspor taraftarları ile ağız dalaşı yaptı. Az daha istemeyerek bir olaya sebebiyet verilecekti. Emniyet Müdürümz Göksel Topaloğlu olaya bizzat müdahil olarak meseleyi çözdü. Bodrumspor Antrenörü Tarık hoca açık tribünde müsait bir yere maçı izlemesi için alındı.

         Maçın teknik analizi…

         Takımımız, kritik durumda bulunan Bodrumspor’a karşı diğer maçlarımıza nazaran daha derli toplu, mücadeleci, taktik, pozisyon bakımından daha iyi bir görünümdeydi. Maçın hemen 6. dakikasında yenik duruma düşmesine rağmen iki gol bularak maçı kazanmasını bildi. Bu galibiyetten ötürü tüm Tokatspor camiasını kutlarız.

         Takımımızı hat hat mevki mevki incelediğimizde…

         1) Kaleci Akın İsmail Köroğlu, Sivas Belediye Spor maçındaki kötü performansına karşılık, Bodrum maçında oldukça iyi bir oyun sergiledi. Takımımızın kaleci degajları ile beraber birinci bölgede olan duran topları da atmaya başladığına göre antrenmanlarda bu çalışmalara daha önem vererek, atışlarını daha iyi yapmaya gayret etmelidir.

         2) Defans bloğumuzda, geri dörtlümüzün kenar bekleri Hakan Ateş (sağ geri, sağ bek), Mehmet Öztonga (sol geri, sol bek) yer almışlardı. İki bekimiz de iyi bir futbol oynamalarının yanında diğer maçlarımıza nazaran sağ ve sol kanattan bindirmeler yaparak takımımızın hücum varyasyonlarına katılmış olmalarını gözlemledik. Stoper mevkiinde Ömercan Öndaş, Hasan Erbey yer almışlardı. Onlar da bu maçta oldukça başarılıydılar. Ömercan Öndaş gerek kafa hakimiyeti gerekse de BJK’nın stoperi Tosic gibi zaman zaman geriden top sürerek takımın akınlarına katılması ile dikkat çekti. Bu gelişmesi de olumlu olarak gözümüze takıldı. Diğer stoperimiz Hasan Erbey diğer maçlara nazaran daha az yerini kaybetmemesine rağmen maçın son anlarında hiç yoktan bir sarı kart alarak kırmızı kartla oyun dışı kaldı. Sakatlığı yeni geçen Murat Cömert bu mevkide yerini almalıdır.

         3- Orta sahamız Yaşar Yurduseven, Emin Soğuk iki ön libero, Alperen Pak da santrafor arkası (ileri orta saha) olarak yer almışlardı. Yaşar ve Emin iyi yer almalarına rağmen kendi aralarında iyi bir paslaşma yapamadıklarından takım varyasyonlarına katılamadılar. Önlerinde ileri orta saha olarak oynayan Alperen ile de uyumlu bir tablo çizemediler. Santrafor arkası Alperen, ikinci golü atmasına rağmen pozisyon bilgisi iyi olmadığı için sahada iyi yer alamıyor, kafasına göre santrafor Nezir’in yanında, bir de bakıyoruz ki Nezir’den de daha ileri bir mevkide manasız yer alarak takımımıza daha az faydalı oluyor. Teknik heyetimiz mutlaka Alperen’i pozisyon bilgileri üzerine geliştirmelidirler.

         4- Forvet hattımız Ercüment Eray (sağ ileri, sağ açık), Enes Keleş (sol ileri, sol açık) iken, iyi maç çıkarmalarına rağmen daha net pozisyonlar üreterek sağdan, soldan yaptıkları ortalar ve top kesmeleri ile asistler üretip takıma gol pozisyonu hazırlamalıdırlar. Santrafor mevkiindeki Nezir bize göre bu sezon hemen hemen en iyi maçını oynadı. İlk defa daha güçlü, daha kuvvetli bir görüntüde idi. Çok iyi bir yer aldı. Rakip stoperlerle iyi mücadele ederek onların oyun kurmalarına mani olduğu gibi kafa topuna da iyi çıktı. Alperen kadar olmasa da O da gol bölgesi, rakip 18, 6 pas çizgileri içerisinde az bulunuyor. İyi oynadığı bir maçta oyundan alınması bize göre bir yanlıştı. Orta sahada oynayan Alperen ikinci golü atmasına rağmen daha yorgun, daha az mücadele etmekteydi, bunun için Alperen oyundan alınarak Teoman Safa oyuna sürülmeliydi, Nezir santrafor arkasına yetirilmeliydi. Bize göre Alperen sağ veya sol kenar açık mevkiinde de oynayabilir. Zaman zaman Nezir ile yer değiştirerek oynayabilirler. Yaşar Yurduseven sakatlandıktan sonra alt yapımızdan yetişen Recep oyuna alındı. Teknik Heyetimizden ricamız Recep’e yer verdiği gibi, alt yapımızdan yetişmiş olan Bekir Karadeniz’e de şans vermesidir.

         Hülasa, takımımız bu sezon başı elde olmayan sebepler yüzünden sıfırdan kadro yapmıştı. Ve bugün gelinen noktada ligde hiç de küçümsenmeyecek bir başarıya imza atmışlardır. Başta Yönetim Kurulumuz olmak üzere Teknik Direktör Ercüment hocamız şahsında ekibine, Menajerimiz Namık Keskinsu ve tüm personele teşekkür eder, sayın sporseverlere sevgi ve saygılar sunarız.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat