ENGELLERİ AŞANLAR KİTABININ 2. BASKISI YAPILDI

Engelleri Aşanlar kitabı geçtiğimiz günlerde 2. baskısını yaparak İstanbul CNR kitap fuarında okurları ile buluştu.

            İlimiz işitme engelli Yazarı Turan Yalçın'ın kaleme aldığı, ülkemizden ve dünyadan ünlü ünsüz yaklaşık 60 engellinin hayat hikâyesini anlatan Engelleri Aşanlar kitabının 2. Baskısı yapıldı.

Kitap birçok Üniversitede engellilerle alakalı derslerde yardımcı ders kitabı olarak Üniversite öğretim üyelerince tavsiye edilirken, okuyan gençlerde engellilerin hayatından ilham alarak başarılı olmak için motive olduklarını söylediler.

            Yazarımız Turan Yalçın her yazar gibi eserinin yeni baskılarını görmekten mutlu olduğunu belirtirken yakınlarda 2 yeni kitabının yayınlanacak olmasından da mutluluk duyduğunu söyledi.

            Yazarların okullarda öğrencilerle buluşmasının çok faydalı olduğunun altını çizen Yalçın, engelli yazarların okullara davet edilmesinin öğrenciler üzerinde daha da etkili olacağını belirterek, “Hem yazarı motive edecek, hem de öğrencilere, bunlar engelli iken başarılı olmuş biz sağlam insanız neden başarılı olamayalım düşüncesinin yer etmesini sağlayacağından çok faydalı olacağına inanıyorum” dedi.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat