TOKAT ESNAFI E-TİCARETLE TANIŞACAK

S.S.Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Hamdi Aydoğan Tokat Esnaf ve Sanatkarlar anonim şirketinin (TES A.Ş.) kurulduğunu duyurdu. Şirketin e-ticaret alanında faaliyet göstereceğini belirten Aydoğan, başta Tokat'ta yetişen üretilen ürünlerin hem dünyaya satılmasını hem de Tokat esnaf sanatkarını e-ticaretle tanıştırmayı hedeflediklerini ifade etti. Aydoğan, 14 Martta Hatay'da gerçekleştirilecek program kapsamında sınırdaki askeri ziyaret edeceklerini ve Tokat Çöreği götüreceklerini de aktardı.

            Aydoğan, kuruma yeni kazandırılan kooperatif binasında basın toplantısı düzenleyerek, 14 Martta Hatay'da düzenlenecek programla ilgili bilgiler verdi.

            Aydoğan, Suriye sınırında Türkiye'nin sınır güvenliğini  temin etmek ve sınır ötesindeki savaşın ülkemize başta göç olmak üzere olumsuz yansımalarının önüne geçmek adına Türk Silahlı Kuvvetlerinin icra ettiği Zeytin Dalı harekatına toplumun her kesimden destek verildiği ifade etti.

            Türk esnaf ve sanatkarının da Mehmetçiğin yanında olduğunu göstermek amacıyla 14 Mart'ta "Mehmetçik nerede biz oradayız 81 ilden esnaf ve sanatkarlar Hatay'dayız" sloganıyla Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi'nin himayesinde bir program yapılacağını bildiren Aydoğan, programa ilişkin şu bilgileri paylaştı:

            "Program Saat 11.00'de Hatay Valiliği Ziyareti İle başlayacak olup, ardından Askeri Kontrol Noktası, Rehyanlı ve Hatay esnaf ziyaretlerinden sonra saat 15.00'te Hatay Ottoman Otelde Esnaf ve Sanatkar Toplantısı yapılacaktır. Merkez birliğimiz organizasyonuyla genel başkanımız bölge başkanlarımız ve kooperatif başbakanlarımızla Hatay'da toplanarak önce Hatay valiliğimizi ziyaret edip ardından sınır bölgesinde askerlerimizi ziyaret edecek ve onlara sevgi ve muhabbetimizi minnet ve şükranlarımızı dua ve desteklerimizi iletecek, milletimizin 7'den 77'ye her türlü desteğe hazır olduğunu dosta düşmana ilan edeceğiz.

TOKAT ÇÖREĞİ GÖTÜRÜLECEK

            Bu arada da Tokat'tan çam sakızı çoban armağanı meşhur Tokat çöreğimizden götürerek ikram edeceğiz. Ülke savunmasında üzerine düşeni her zaman eksiksiz yerine getirmiş şehitler gaziler diyarı Tokat'ın bugünde her türlü göreve hazır olduğunu aklının gönlünün kahraman evlatlarıyla olduğunu ifade edeceğiz, götüreceğimizin esasen Tokat çöreği değil Tokatlıların yüreği olduğunu da ifade etmek istiyorum. Bu anlamda rabbimizden şehitlerimizin şehadetlerini kabul etmesini niyaz ediyor gazilerimize yaralananlara acil şifalar diliyor cephede mücadele eden evlatlarımızın mevladan muhafaza etmesini ve onlara güç kuvvet vermesini diliyoruz."

TES ANONİM ŞİRKETİ

            Açıklamasında Tokat Esnaf ve Sanatkarlar anonim şirketini TES A.Ş. kurulduğunu duyuran Aydoğan, "4 Mart'ta yaptığımız genel kurulumuzda duyurduğumuz esnafımıza bir çok alanda öncülük edecek, memleketimize iş ve istihdam sağlayacak, Tokat esnaf ve sanatkarının onun teşkilatları olan odaların kooperatiflerin birlik ve beraberliğinin adresi olacak bir hayırlı hizmetinde başlangıcı sayılacak Tokat Esnaf ve Sanatkarlar anonim şirketini TES A.Ş. kurmuş bulunuyoruz. Başta ve şimdilik kendi mülkümüz olan stüdyo evlerin işletmeciliğini yaparak faaliyetine başlamış olan şirketimiz inşallah daha sonrasında e-ticaret alanında faaliyet göstermek ve başta Tokat'ta yetişen üretilen ne varsa hem dünyaya satmak hem de Tokat esnaf sanatkarını e-ticaretle tanıştırmak istiyoruz, umuyoruz. Bu iyi niyetle diktiğimiz fidan büyür gelişir ve başta Tokat'ımıza, ortaklarımıza, hemşerilerimize katma değer üreterek iş aş ve istihdama vesile olur." diye konuştu.

            Aydoğan, şirketin bunun dışında emlak, elektrik, elektronik, dayanıklı tüketim malları, turizm, tarım ve hayvancılık, gıda, inşaat, nakliye, otomotiv sektörlerinde de faaliyet göstermesini planladıklarını belirterek, şöyle devam etti:

            "Özellikle gene 4 Mart'ta genel kurulumuzun almış olduğu üyelerimizi ev sahibi yapma noktasındaki kararımız mucibince kuracağımız kooperatifin iş ve işlemlerini de şirketimiz koordinesiyle hayata geçirmek istiyoruz bu vesileyle birlikte çalışacağımız şirketimizde görev alan arkadaşlarımızı da tanıtmak istiyorum.

            Hüseyin Atasoy, Celal Yarılan, Hüseyin Yıldırım, Seçim Sıtmasuyu, Okay Dumlupınar; zaten esnaf sanatkar olarak yanımızda idiler bu yeni görevleriyle birlikte çalışma arkadaşlarımızda oldular. Kendilerine esnafa ve sanatkar için harcayacakları mesailerinde hayırlı huzurlu bereketli başarılı çalışmalar diliyor aramıza hoş geldiniz diyorum. İnşallah omuz omuza elbirliği gönül birliği güç birliğiyle Allah bizleri daha nice güzel çalışmalara vesile etsin. Konut kooperatifi ile ilgili değerlendirmelerimiz sürüyor. İnşallah bize yetecek büyüklükte ve evsafta arsa arayışındayız çok uzun olmayan bir zaman diliminde kooperatifimizin kuruluşunu da gene esnaf ve sanatkarımızdan yeni çalışma arkadaşlarımızla hep birlikte açıklayacağız her türlü hizmetin en iyisine layık başta esnaf ve sanatkarımız olmak üzere tüm hemşerilerimize saygılarımızı sunuyor. Katılımlarınız için teşekkür ediyorum."

 

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat