SULUSARAY KARİYER GÜNLERİNİN  KONUĞU İL MÜDÜRÜ ŞAHİN OLDU
SULUSARAY KARİYER GÜNLERİNİN KONUĞU İL MÜDÜRÜ ŞAHİN OLDU

Sulusaray'da düzenlenen "Sizler Başardınız,  Sıra Biz de" sloganı ile düzenlenen ''Kariyer Günleri Proje"sinin konuğu Tokat İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Orhan Şahin oldu.

            Sulusaray Kaymakamı Sayın Recep Koşal'ın, ilçe gençlerinin geleceklerini planlamalarına yön verme ve ufuklarını genişletme açısından ''Kariyer Günleri Proje" adı altında "Sizler Başardınız,  Sıra Biz de" sloganı ile Tokat İl Kamu Kurum ve Kuruluşları İl Müdürlerini öğrencilerle buluşturuyor. Bu kapsamda Sulusaray İlçesi Çok Programlı Anadolu Lisesinde düzenlenen programa Tokat İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Orhan Şahin konuk oldu.

            İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Orhan Şahin konuk olduğu programda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının çalışmalarından, faaliyet alanlarından ve prensiplerinden bahsederek, şunları kaydetti:

            "Tokat İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü olarak misyonumuzun İlimizde tarım alanında yasalarla belirlenen tüm kamu hizmetlerini katılımcılık, etkinlik, saydamlık ve hesap verilebilirlik ilkesi çerçevesinde yürütmek, ilin sahip olduğu kaynakların bir plan dahilin de rasyonel biçimde kullanımını sağlayarak kırsal kesimde yaşayan halkın yaşam kalitesini ve refah düzeyini yükseltmek, ülkemiz ve dünya pazarlarının ihtiyacı olan güvenilir gıdaya ve kaliteli tarım ürünlerine erişilebilirliği sağlamaktır."

            Şahin, ilimizdeki çiftçilerine, her türlü konularda hizmet götürmekle beraber teknolojik gelişmelerden haberdar etmeyi amaçladıklarını da belirtti.

            Daha sonra  Sulusaray İlçesi Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerinin sorularını cevaplayan İl Müdürü Sayın Orhan Şahin  beraberinde getirdiği hediyeleri Sulusaray İlçe Kaymakamı Recep Koşal, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Sayın Mehmet Demirkol,  Sulusaray İlçe Belediye Başkanı Sayın Halil Demirkol, Sulusaray İlçe ÇPAL Müdürü ile birlikte öğrencilere takdim etti.

            Sulusaray İlçe Kaymakamı Recep Koşal da programa misafir olarak katılan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Orhan Şahin'e kitap hediye etti.