NİKSAR'DA ESNAFA TÜRK BAYRAĞI DAĞITILDI

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma günü dolayısıyla Niksar’da kaymakamlık ve belediye tarafından esnafa Türk bayrağı dağıtıldı.

            Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya ve Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma haftasında ilçe merkezindeki esnafa Türk bayrağı hediye etti ve tüm vatandaşları ev ve iş yerlerini Türk bayrağı ile donatmaya davet etti. Kaymakam Kapankaya, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma gününün önemini anlatmaya kelimelerin yetmeyeceğini belirterek, "Çanakkale Zaferi, vatanı, bayrağı, milleti, dini ve devleti için canını Allah yolunda feda eden, kahraman şehitlerimizi andığımız gündür, Çanakkale Cumhuriyetin önsözüdür. Allah rızasına eren şehitlerin destanıdır." dedi.

            Bugün özgür olarak yaşanılan topraklara çok kolay sahip olunmadığının bilinmesi gerektiğini vurgulayan Kapankaya, "Bu bayrakları da 18 Mart ve tüm milli günlerimizde iş yerlerine asmaları için milli konulara duyarlı Niksarlı esnaflarımıza dağıtıyoruz ve 18 Mart günü de şehitlikte düzenlenecek programa halkımızı davet ediyoruz." diye konuştu.

            Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan ise yaptığı konuşmada, “Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma günü münasebetiyle esnaflarımızı ziyaret ederek, yedi düvele korku salan Türk bayrağımızı kendilerine takdim ettik. Tüm ilçemizi ay yıldız bayraklarımızla donatıyoruz” dedi.

            18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma günü hakkında konuşan Başkan Özcan, “Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan, bu uğurda büyük bedeller ödeyen aziz milletimiz, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş, canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını, canı ve kanı pahasına korumasını bilmiştir. Vatan topraklarını korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehitlerimiz, devletimizin varlığının, birlik ve beraberliğinin güvencesi olarak sonsuza kadar milletimizin gönlünde yaşamaya devam edecektir. Bizler de bu şuurla, şehitlerimizin emanetine kararlılıkla sahip çıkarak, ülkemizi güçlü bir şekilde geleceğe taşımak için çalışıyoruz. Birlik ve beraberliğimizi, dayanışmamızı koruduğumuz sürece inanıyoruz ki, yarınlarımız daha güzel ve daha parlak olacaktır. Bu vesileyle Çanakkale Zaferimizin 103. yıl dönümünü ve şehitler günümüzü tebrik ediyor, huzur ve güven içerisinde yaşadığımız bu vatan topraklarını bizlere emanet eden aziz şehitlerimize yüce rabbimizden rahmet diliyorum" dedi.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat