TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU'NDAN TURHAL'A OKUL SÖZÜ

Turhal Ticaret ve Sanayi Odası, Meclis Üyeleri İstişare Toplantısı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun  katılımıyla gerçekleştirildi. Hisarcıklıoğlu, Turhal TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Çenesiz'in Turhal'a okul yapılması talebi üzerine, "Sözüm söz Turhal'a bir okul kazandıracağım" dedi.

            Turhal Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim ve Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu'nun yanı sıra Nevşehir TSO Başkanı M.Arif Parmaksız, Sivas TSO Başkanı H.Osman Yıldırım, Amasya TSO Başkanı Murat Kırlangıç, Tokat TSO Başkanı Ahmet Arat, Tokat TB Başkanı Lütfi Bora, Zile TSO Başkanı Şükrü Sargın, Erbaa TSO Başkanı Gökalp Coşkun, Niksar TSO Başkanı M.Bülent Aybak, Zile TB Başkanı Mehmet Yeni, Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, Turhal TSO Meclis Başkanı Osman Bayram ve Meclis Üyeleri katıldı.

            Toplantıda kısa bir konuşma yapan Turhal TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Çenesiz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlun'dan Turhal'a okul talebinde bulundu.

            Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Turhal TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Çenesiz'in Turhal'a okul isteği talebine "Allah'ın öncelikle ömür vermesi lazım, sonra görev vermesi lazım. Eğer bunlar olacak olursa, benim de sözüm söz Turhal'a bir okul kazandıracağım" dedi.

Hisarcıklıoğlu "Turhal TSO'nın verdiği hizmetlerden gurur duyuyorum"

            Turhal TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Çenesiz'in ardından konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Turhal da bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğu söyleyerek "Turhal Ticaret ve Sanayi Odamızın verdiği hizmetlerden gurur duyuyorum. Öncelikle baktığınız zaman Turhal Ticaret ve Sanayi odası akredite oda olarak  5 yıldızlı hizmet veren odalarımız arasında. Bu belgelendirmeyi biz yapmıyoruz. Tamamıyla uluslararası kuruluşlar yapıyor. Bugün Turhal Ticaret ve Sanayi Odamızın verdiği hizmetler Paris, Berlin, Londra odalarının vermiş olduğu hizmet standardı ile aynı değerdedir. Bu konuda başta Yönetim Kurulu Başkanı olmak üzere, Yönetim Kurulu, Meclis Başkanı ve Meclis Üyesi kardeşlerimi, Genel Sekreter ve çalışan kardeşlerimi kutluyorum. Bu kalitede bu standartta Turhal'ımızda üyelerimize vermiş olduğunuz hizmetlerden dolayı kutluyorum."dedi    

"Şehrimizin, ülkemizin değerlerini markalaştırma yolunda Turhal Ticaret ve Sanayi Odamız müthiş bir rol oynuyor"

            Turhal TSO tarafından Turhal yoğurtmacına coğrafi işaret alınmasını takdir eden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, kendisine ikram edilen yoğurtmacın da tadına baktı. Coğrafi işaret konusunda şehrin, ülkenin değerlerini markalaştırma yolunda Turhal TSO'nın müthiş bir rol oynadığını belirten Hisarcıklıoğlu "Özellikle coğrafi işaret konusunda Şehrimizin, ülkemizin değerlerini markalaştırma yolunda Turhal Ticaret ve Sanayi Odamız müthiş bir rol oynuyor. Coğrafi işaret aldınız. Bu markalaşma yönünde birinci adımdı. Bundan dolayı hepinizi kutluyorum, Turhallıları da kutluyorum, Turhal Ticaret ve Sanayi Odamızı da verdiği bu hizmetlerden dolayı kutluyorum. Bundan sonraki iş inşallah bunu Avrupa Birliğine taşımak. Bunu taşıdıktan sonra artık ürün dünya markası haline gelecek. Türkiye'de artık hiç kimse yoğurtmacı kullanamaz. Herkes kullanacaksa Turhal Ticaret ve Sanayi Odasından izin alacak. Kalite ve standardı sağlamak zorunda kalacak. Markalaşmanın önemi şu malınızın değeri 1 lira ise, markalaştığınız takdirde 10 lira. Bire on kazandırır size markalaşma. Turhal zaten marka, kendi ürünlerinde markalaşma noktasında yaptığınız bu katkılardan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

            Konuşmasının sonunda Turhal TSO Yönetim Kurulu Başkanı  Ömer Çenesiz’in Turhal’ı Ankara’da da başarıyla temsil ettiğini belirten Hisarcıklıoğlu oda hizmet binasını yenilemenin de önemli bir vizyon işi olduğunu dile getirdi.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat

25.03.2019