KAPANAN JANDARMA KARAKOLU YENİDEN AÇILDI

Reşadiye ilçesine bağlı Bereketli Beldesinde 2013 yılında kapanan Jandarma Karakolu yeniden açıldı.

            Vali Dr. Ömer Toraman Reşadiye ilçesinde bir dizi incelemelerde bulundu. Reşadiye ilçesindeki temaslarına TEİAŞ Samsun 10. Bölge Müdürlüğü Reşadiye Trafo Merkezi’nde incelemelerde bulunarak başlayan Vali Toraman’a, burada yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler verildi. Yeni yapılan Reşadiye Yüksekokulu binasında incelemeler bulunarak çalışmalarla ilgili bilgiler alan Vali Toraman, daha sonra Bereketli Jandarma Karakolunun açılış törenine katıldı.

            Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet Arıkan, Ak Parti Tokat Milletvekili Av. Zeyid Aslan ve Vali Dr. Ömer Toraman konuşma yaptı.

            Yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleri ile belde çocukları karakolun açılış kurdelesini kesti. Açılış sonrası kurbanlar kesilerek dualar edildi. Karakolun açılmasında emeği geçen Bereketli Belediye Başkanı Necati Şahin'e Vali Dr. Ömer Toraman, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç ve Tokat İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet Arıkan tarafından teşekkür belgesi ve plaket takdim edildi.

            Bereketli Jandarma Karakolun açılışına Vali Dr. Ömer Toraman ile birlikte Milletvekili Av. Zeyid Aslan, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, 48. Piyade Alay ve Garnizon Komutanı Albay Aykut Biçeroğlu, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Reşadiye Kaymakamı Berker Çırak, Reşadiye Belediye Başkanı Cemil Kılıç, Reşadiye İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Deniz Çezik, Bereketli Belediye Başkanı Necati Şahin, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

            Vali Toraman, ilçedeki programı kapsamında 1995 yılında Van’ın Başkale ilçesinde terör örgütü mensupları tarafından yapılan saldırıda şehit olan Cengiz Murat’ın ailesini de ziyaret etti.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat

25.03.2019