EMRE KUTALMIŞ ATEŞLİ OLİMPİYAT AŞKINA TUNUS’TA

OLİMPİYATLARI ATEŞLEYECEK

İNŞALLAH TOKATLI YİĞİT 

Tokat’ımızın yetiştirdiği milli sporculardan Emre Kutalmış Ateşli şimdi yeni bir başarıya doğru yelken açıyor. Tekvando branşında Tokat Belediye Plevnespor Kulübü’nün yetiştirdiği milli sporcumuz Emre Kutalmış Ateşli, 06 Nisan ile 07 Nisan tarihlerinde Tunus’ta düzenlenecek Gençlik Olimpiyat seçmelerine katılacak 3 milli sporcudan biri olacak. 78 kg’da mindere çıkan Emre, Türkiye’nin Olimpiyatlara katılma kotası 3 sporcu olmasından hareketle seçmelerde boy gösterecek. Tokat’tan Emre’nin yanı sıra İstanbul’dan 48. kg’da Görkem Polat (İstanbul Büyük Şehir Bld. Spor) ve Ankara’dan 55. kg’da Kemal Kemal Külük (Ankara Ulaştırma Spor Kulübü) Tunus’a giden milli sporcular oldular.

         Tunus’ta seçmeleri kazanacak milli sporcularımız ileri tarihte yapılacak Gençlik Olimpiyatı’nda ülkemizi milli forma ile temsil edecekler.

DÜNYA ŞAMPİYONASINDA DA YARIŞACAK

         Emre Kutalmış Ateşli Tunus’ta ayrıca 09 Nisan ile 13 Nisan tarihleri arasında yapılacak Dünya Gençler Şampiyonasında 78 kg’da ülkemizi temsil edecek.

         Milli Sporcumuzun Antrenörü, Tokat Belediye Plevnespor Kulübü Antrenörü ve aynı zamanda Milli Takım Antrenörlerinden Turan Güldür, milli sporcusunun bu zamana dek aldığı başarılı sonuçlarda hem şahsını ve kulübünü hem de Tokat’ımızı, Tokatlıyı gururlandırdığını vurgularken, yeni yarışmalarında Olimpiyatlara gidecek başarıyı göstereceğine olan inancını dile getirdi.

         Tokat’ımızda Kulüp Başkanı ve Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nun kendilerine gösterdiği desteğin karşılığını başarıya yansıtmaktan ötürü mutlu olduklarını söyleyen Turan Güldür “Emre için çok güzel fırsatlar bunlar. 2020 TOKYO OLİMPİYATLARI için sıçrama tahtası olacaktır. Allah’ın izniyle bir sakatlanma, hastalık vs. olumsuz şartlar oluşmazsa Olimpiyat seçmelerini kazanacağına ve Gençler Dünya Şampiyonu olacağına inancım tamdır. Yeter ki halkımız dualarında bizlere yer ayırsın. Ülkemizi en iyi şekilde edip, canımızdan aziz bildiğimiz bayrağımızı göndere çektireceğiz inşallah.” dedi.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat

25.03.2019