NİKSARLI RESSAMI, HEMŞEHRİLERİ İSTANBUL’da YALNIZ BIRAKMADI

Niksarlı Sanatçımız Ressam Tülin Aytaç Demir'in Resim Sergisi Açılış kokteyli İstanbul Vakıfbank Sanat Galerisinde yapıldı.

            Pazartesi akşamı, İstanbul Beşiktaş ilçesi, Levent'te bulunan Vakıfbank Sanat Galerisindeki Niksarlı Tülin Aytaç Demir'in açılış kokteylinde Niksarlılar da hemşerilerini yalnız bırakmadı.

            Açılış kokteyline İstanbul Niksarlılar Derneği Yönetiminden Başkan Şafak Gümen, Mine Selimbeyoğlu, Semih Çor, Yüksel Tepebaşı Karasoy ve Aydın Özbayraktar katıldılar.

            Açılışa ayrıca Erbaa Derneğinden Hüseyin Koyuncu ve www.tokatmansethaber.com site Genel Yayın Yönetmeni Sezgin Kanat da katılan isimlerdendi.

            1957 Niksar doğumlu olan Aytaç, 1977’de Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Resim Bölümünden mezun oldu. 1986’da Gazi Üniversitesi’nde lisans tamamladı. Niksar’da da uzun yıllar resim Öğretmeni olarak görev yapan sanatçımız 1997-2017 yılları arası Ankara TED Kolejinde Resim Öğretmeni olarak çalıştı ve aynı okuldan geçtiğimiz yıl emekli oldu.

            Sanat yaşamında Ankara, Gaziantep, Eskişehir ve İstanbul’da olmak üzere bugüne kadar 15 kişisel resim sergisi açan Aytaç’ın, 16. Resim Sergisi Vakıfbank Genel Müdürlüğü’nün, Levent mahallesi, Çimen Sokak No: 7 Beşiktaş adresindeki Sanat Galesinde ücretsiz gezilebilecek.

            Tülin Aytaç Demir'in resim sergisi, pazar hariç diğer günler 09.00-17,30 saatleri arası13 Nisan Cuma gününe kadar açık olacak. Sanatçımız ise serginin açılışının yanı sıra Salı ve kapanış günlerinde sanatseverlerle birlikte olacak.

 

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat