TOKATSPOR-KOCAELİ BİRLİK SPOR MAÇI, ALİ ÇELİK

Tokatspor'umuz sahamızda Kocaeli Birlik Spor'u 3-1 yendi. Tokatspor'umuz bu maçta aldığı 3 puanla puanını 38'e çıkardı. Bu konumuyla büyük bir ihtimalle 2017-2018 sezonunda ikinci ligde kalarak yoluna devam ediyor. Tüm Tokatspor camiasını kutluyoruz.

            Tokatspor - Kocaelibirlikspor maçında gözümüze takılan önemli hususlara gelince;

1. Her maçımızda olduğu gibi protokol tribünündeki manzara kamuoyunda Tokatspor'a gösterilen ilginin nabzını gösteriyordu. Protokol tribününde maçımıza her zaman gelen Tokat protokolünün ilk sıralarını teşkil eden başta Sayın Valimiz, Sayın Belediye Başkanımız olmak üzere protokole dahil hiç kimse yoktu. Gelenleri de şöyle sıralayabiliriz: Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, Şube Müdürü Ömer Besler, eski başkanlardan Veli Gökyıldız, eski futbol il temsilcimiz Şahap Kural, TÜFAD onursal başkanı şahsım ve Tokatspor'un yönetim kurulundan Ümit İşeri, Mustafa Çevirgen, Sebati Cansu ve maçın ikinci devresinde de bu heyete katılan hem yönetim kurulu üyemiz hem de yeni TSO Başkanı Ali Çelik yer almışlardı. Şunu hemen belirtelim Tokatspor bu ilgisizlikle yaşayamaz. Böyle ilgisizlikler yüzünden büyük şehirlerimizde bilhassa birinci süper ligde top koşturan Gaziantepspor, Kocaelispor, Mersin İdman Yurdu gibi kulüplerin durumuna gelmek istemiyoruz, yazık olur. Bizden Tokatspor'un sahiplerinden başta Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu, Valimiz Dr. Ömer Toraman son zamanlarda iyiden iyiye stadımızın yolunu unutan siyasilerimizin bu ilgisizliklerden ötürü uyarır, birlik ve beraberlik içerisinde kulübümüze sahip çıkmalıdırlar.

2. Maçın ikinci devresinde protokol tribününde yerini alan yeni TSO Başkanımız Ali Çelik'i görüyoruz. Ali Çelik'in bu göreve seçilmesinde tüm Tokatlılar, tüm Tokatsporlular, tüm Tokatspor severler son derece memnun oldular. Tokatspor'umuzun eski efsane başkanı yeni yönetim kurulu üyemiz Sayın Ali Çelik'ten Tokatspor'umuza yapacağı çalışmaları bekliyoruz. Tokatspor'umuza Tokat'ın tüm imkanlarını organize ederek Sayın Belediye Başkanımız ve Tokat'ımızın ileri gelen kurumları ile işbirliğini gerçekleştirerek Tokatspor'umuzu daha ileri liglerde görebiliriz. Tokatsporlular Ali Çelik'ten çok şey beklemektedir. Biz kendisine güveniyor, spor konusundaki tecrübesi ile Tokatspor'a sahip çıkarak Tokat'ımızın tüm imkanlarını harekete geçirerek Tokatspor'umuzu tekrar eski şaşalı günlerine getirebiliriz. Haydi hayırlısı diyelim.

3. Maçlarımızda Tokatspor'umuzu destekleyen ne taraftar gruplarımız kaldı ne de son maçlarda görülen Belediyespor kompleksi sporcuları maçımıza gelerek Tokatspor'umuzu yaptıkları tezahüratlarla takımızı desteklemelerinden de mahrum oluyor. Artık önümüzdeki sezonda bu konulara bir takım çare bulunmalıdır.

Maçın teknik analizi

Takımımız çok iyi futbol oynamasa da 3 gol atarak maçı kazanmasını bildi. Takımımızın ideal tertibinde gereksiz değişiklikler görüyoruz. Takımımızın geri dörtlüsünde başarılı bir oyun sergileyen Ömercan orta sahada ön libero olarak oynatılıyordu. Hani takımımız deplasmanda veya kuvvetli bir takımla maç yapsa defansımızı kuvvetlendirmek düşüncesiyle böyle düşünülebilir. Çok gereksiz değişiklikler yapılmasına rağmen, maçın sonuna doğru hücumda en ideal tertibi olan santrafor Teoman Safa Erkan, santrafor arkası Alperen sol ileri (sol açık) Nezir, zaman zaman Nezir'le Alperen yer değiştirerek oynadılar. Takımımız bu değişikliklerden sonra net gol pozisyonlarına girmelerine rağmen oyunun bitmesine çok az bir zaman kaldığı için gol atamadılar.

Hülasa olarak takımımız sezon başında bütün namüsait şartlara rağmen ligde oldukça başarılı bir performans çizmeyi başarmıştır. İnşallah önümüzdeki sezonda da bu kadrosunu çok dağıtmadan muhafaza eder, eksik olan yerlerine de futbolcular transfer ederek daha başarılı olur kanaatindeyiz.

            Tokatspor'umuza bundan sonra yapacağı maçlarda başarılar diler, sporseverlere sevgi ve saygılar sunarız.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat

25.03.2019