ATICILAR VE AVCILAR TOKAT’A GELİYOR
ATICILAR VE AVCILAR TOKAT’A GELİYOR

Trap ve Tek Kurşun Atış Müsabakaları Tokat’ta yapılacak

“Amaç, avcıları lisanslı bir sporcu haline getirmek.” 

Tokat’ımız bir sportif faaliyete daha ev sahipliği yapacak. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün destekleri ile Akdoğan Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü tarafından 15 Nisan 2018 Pazar günü saat 09:00’da başlayacak ve Organize Sanayi Bölgesi atış poligonunda düzenlenecek olan 15 İlden (Tokat, Artvin, Rize, Trabzon, Gümüşhane, Ordu, Samsun, Amasya, Kastamonu, Çorum, Sivas, Kayseri, Nevşehir, Sinop, Giresun) toplam bin sporcunun katılımlarıyla Amatör ve Profesyonel olmak üzere 4 kategoride trap atış müsabakaları ve tek kurşun yarışmaları gerçekleştirilecek.

            Akdoğan Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Derneği Başkanı Abdurrahman Utuş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar’ı makamında ziyaret etti ve hafta sonu düzenlenecek Trap ve Tek Kurşun Yarışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Utuş Tokat’ta yoğun katılımla düzenleyecekleri organizasyonda amaçlarının avcıları lisanslı bir sporcu haline getirmek olduğunu ifade ederek, "Lisanslı sporcularımızı bu organizasyonlarla yetiştirerek, ulusal ve uluslararası yarışmalara katılım sağlayarak, ilimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. Bu bağlamda bizlere vermiş olduğunuz desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Müdürü Cemil Çağlar “ilimizde tüm branşlarda olduğu gibi gelişmekte olan spor dallarımızdan Avcılık ve Atıcılık sporunun da daha geniş kitlelere ulaşması için, kurum olarak destek sağladık ve sağlamaya da devam edeceğiz. Yarışmalara kıyasıya mücadele edecek olan avcılarımızın heyecanına ortak olmak için tüm halkımızı Organize Sanayi bölgesinde yapılacak olan dev organizasyona davet ediyoruz.” dedi.