BASKETBOLDA HEYECAN VAR
BASKETBOLDA HEYECAN VAR

Tokat Özgen Grup Basketbol Takımı EBBL’de ilk iç saha maçını 14 Nisan’da Hüseyin Akbaş’ta oynayacak. Basketbol severlere çağrı var. 

Tokat’ımızı basketbol branşında Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi’nde 6 Bölgesel Grup içinde 5. Grup’ta temsil eden Tokat Özgem Grup Basketbol takımı ilk müsabakasını geçen hafta sonu Kayseri deplasmanında oynadı. Tokat Özgem Grup Basketbol Takımının yanı sıra Samsun Bafra Belediyesi, Saygı Gençlik ve Kayseri Okvolight Tekden Koleji’nden oluşan 4 takımlı grupta ilk 2 sırayı alacak ekipler, diğer gruplardan gelecek takımlarla birlikte 26 takım ile 2. Lige çıkmak için mücadele edecekler.

İLK MAÇINI DEPLASMANDA KAZANDI

         Tokat Özgem Grup Basketbol Takımı ligdeki ilk maçını 07 Nisan Cumartesi günü Kayseri deplasmanında Okvolight Tekden Kolejine karşı oynadı ve 59-70’lik sonuçla müsabakasını kazandı. Diğer maçta Saygı Gençlik ekibi Samsun Bafra deplasmanından 47-52’lik galibiyetle döndü.

İÇ SAHADA İLK MAÇ

            Tokat Özgem Grup Basketbol Takımı ilk iç saha maçında Tokatlı basketbolseverlerin karşısına çıkacak. 14 Nisan Cumartesi günü saat 16.00'da Tokat Hüseyin Akbaş Spor Salonunda Samsun Bafra Belediyespor ekibine karşı oynayacak.

GAZETEMİZE NEZAKET ZİYARETİ

Basketbol Takımının ana sponsorluğunu ve Başkanlığını üstlenen Hasan Hüseyin Koç, Başantrenör İlkay Yazarer, Antrenör Kahraman Ataman ile kadrodaki isimlerden Tolga Alicioğlu, Can Yalman, Oktay Ulubay ve Mehmet Pazarbaşı gazetemize nezaket ziyaretinde bulundular.

MAÇA DAVET

            Başkan Hasan Hüseyin Koç, ekibinin büyük bir hevesle ve sıkı bir çalışma ile maça hazırlanmakta olduğunu söylerken ilk iç saha maçında Tokatlı sporseverleri maça davet etti.

HEDEF 2. LİG

            Başkan Koç, bu sezon hedeflerinin 2. Lige çıkmak olduğunu vurgularken, diğer yanda 6 gruptan çıkacak 26 takımın mücadele edeceği 2. Lige Yükselme müsabakaları ile Tokat’ın ev sahipliğini yapması için girişimlerde bulunduklarını söyledi. Bu hususta İl Müdürlüğü ve Bakanlık nezdindeki girişimleri olduğunu duyurdu. Tokat’ta basketbol severleri gerek lig maçları gerekse yükselme maçları ile buluşturmanın hevesinde olduklarını dile getirdi.

3 MAÇ İÇERDE

            Başantrenör İlkay Yazarer, ligdeki ilk maçı deplasmanda kazandıktan sonra 3 maçı üst üste içerde oynayacaklarını, 14 Nisan tarihinde Bafra Belediyespor, 22 Nisan tarihinde Ankara Saygı Gençlikspor, 25 Nisan tarihinde Kayseri Tekden Koleji ile Tokat Hüseyin Akbaş’ta karşılaşacaklarını, 05 Mayıs’ta Ankara deplasmanında Saygı Gençlik ile, 16 Mayıs’ta da Samsun Bafra deplasmanında Bafra Belediyespor ile oynayarak ligi tamamlayacaklarını söyledi.

TADI DAMAKLARDA KALACAKTIR

            4 takımlı ligde iç sahada 3 maç oynanacakken, basketbol severlerin seyir zevkinin, maç heyecanının tadı damaklarda kalacak bir heyecanla geçeceğine olan inancını dile getiren İlkay hoca, tüm basketbol severleri 14 Nisan’daki ilk iç saha maçına davet etti.

İLK HAFTA SONUÇLARI

Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi’nde 2017-2018 sezonu 7-8 Nisan’da 12 karşılaşma oynandı.
Ligde alınan sonuçlar şöyle;
1.Bölge Grubu
Ankara Anadolu Basket: 56 – Umurbey Bld Güreş SP.: 71
Kütahya Belediye: 45 – Çorlu Belediyesi: 75
2.Bölge Grubu
Bahçelievler Belediye: 86 – Söke Basket: 71
Bossan: 78 – Hacettepe Üniversitesi GSK: 73
3.Bölge Grubu
Akant Gençlik ve Spor: 76 – Nazilli Belediye: 82
Menemen Belediye: 82 - Muğla Üniversitesi: 66
4.Bölge Grubu
Muratpaşa Belediyesi SK: 77 – Söğütsen Seramik: 95
Isparta Belediyesi Spor: 74 – Tarsus Amerikan Koleji: 63
5.Bölge Grubu
Bafra Belediyesi: 47 – Saygı Gençlik: 52
Okvolight Tekden Koleji: 59 – Tokat Özgem Grup Basketbol: 70
6.Bölge Grubu
Kahramanmaraş Büyükşehir Bld: 61 – Genç Yibo: 59
Elazığ Basketbol Akademi: 45 – Malatya BŞB: 67