ÖĞRENCİLER İÇİN KÖFTE PARTİSİ YAPILDI

Tokat Özel Ayışığı okullarında öğrencilerin akademik başarı ve motivasyonlarını artırmak için köfte partisi etkinliği düzenlendi. “Hep birlikte köfte yapıyoruz yiyoruz, eğleniyoruz” sloganı ile okul bahçesinde düzenlenen etkinlikte, mangalda köfteler öğrenciler tarafından pişirildi.  Müzik eşliğinde pişirilen köfteler okul öğrencilerine ikram edildi.

            Öğrencileri stresten uzaklaştırmak için düzenlenen etkinliğe; Tokat Özel Ayışığı Okulu Müdürü Ramazan Maviş, okulun öğretmen ve öğrencileri katıldı.

            Okul Müdürü Ramazan Maviş, çocukların akademik başarılarını artırmak için eğitirken aynı zamanda eğlenceli etkinliklere de yer vermeye çalıştıklarını söyledi.

            Köfte partisi etkinliğinde mangalın öğrenciler tarafından yakıldığını belirten Maviş, köfteleri de öğrencilerin pişirip servis ettiğini ifade etti.

ÖĞRENCİLER MUTLU

            Baharın gelmesi ve havaların ısınmasıyla birlikte öğrencilerin bu tür etkinlikler yapmak istediğini belirten Maviş, “Akademik başarı açısından yoğunlaşan öğrencilerimizin bazen rahatlamaya ihtiyaçları var. Bu rahatlamalarını sağlayabilmek içinde okul öğrenci meclisimizi 15 günde bir toplayarak onlardan fikir alıyoruz. Öğrencilerimiz köfte partisi düzenlemek istediler ama kendilerinin dâhil olduğu yani yemekhanede yapılıp hazır gelen köfte değil de, kendilerinin mangalı yakıp, köfteyi pişirdiği, salatalarını kendilerinin yaptığı güzel bir organizasyon düzenlediler. Öğrenci meclisimiz iyi çalışıyor bundan sonrada daha farklı çok güzel etkinlikler çıkartacağımıza eminim. Ben bu konuda öğrencilerimize çok güveniyorum. Öğrenciler, aşırı derecede mutlular, baharın gelmesiyle artık, sınıflarda durmak istemiyorlar, böyle güzel etkinliklerle dışarıda olmayı bu güzel havaları değerlendirmeyi çok istiyorlar. Çok mutlu oldular. Her hafta yapmak için bana geri dönüşler oldu” dedi.

KÖFTELER İKRAM EDİLDİ

            Tokat Özel Ayışığı Okulları Değerler Eğitimi Öğretmeni Selma Üner, köfte partisi etkinliğinin yardımlaşma ve paylaşma açısından çok güzel olduğunu belirterek, “Lise öğrencilerimiz, ortaokul öğlencilerine mangal ikram etti.  Abileri ablaları küçük öğrencilere ikramda bulundular. Bizim zamanımızda bu tür etkinlikler yoktu maalesef, biz de biraz büyükler küçükleri ezerdi. Okul bahçesinde mangal yapılmazdı bizim zamanımızda, büyüklerden kaçardık bizi ezmesinler diye. Şimdi artık çok güzel, herkes bilinçli, küçük çocuklar bile artık haklarının bilincinde” şeklinde konuştu.

Öğrencilerin köfteleri pişirip diğer öğrencilere ikram etmesinin ardından müzik eşliğinde oyunlar oynandı.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat