Turhal'a engelli vatandaşlar için kafe projesi

Turhal Kaymakamı D. Ahmet Süheyl Üçer, Turhal’da engelli vatandaşların işletebilecekleri bir kafe açma projesini düşündüklerini kaydetti.

            Turhal Kaymakamı Dr. Ahmet Süheyl Üçer, İlçemiz Özel Eğitim Meslek Lisesi öğrencileriyle röportaj yaptı.

            Milli Eğitim Bakanlığı Yenilikçilik Ödül Yarışmaları kapsamında "Farkındalığa Anahtar Yürekler" adlı proje etkinlikleri çerçevesinde Turhal Özel Eğitim Meslek Lisesi  11.sınıf öğrencisi Damla Kargılı ile proje paydaşı Şeker Fen Lisesi 11.sınıf öğrencisi Gizem Erkan projeye destek amacıyla Kaymakam Dr. Ahmet Süheyl Üçer ile bir röportaj gerçekleştirdi.

            Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri projesinin çok önemli olduğunu ifade eden Kaymakam Üçer, "Farkındalığa Anahtar Yürekler" adlı projenin de engelliler için farkındalık projesi olmasının bu önemi daha da arttırdığını kaydetti. Başarılı olması için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyleyerek öğrencilerin sorularını içtenlikle cevaplayan Kaymakam Üçer, engelli farkındalığına dikkat çekmek için Turhal’da engelli vatandaşlarımızın işletebilecekleri bir kafe açma projesini düşündüğünü dile getirdi. Üçer, ayrıca öğrenciler tarafından Turhal’ın ekonomisi, kalkınması ve güncel konular hakkında sorulan soruları da cevaplandırdı.

            Röportaj sonunda öğrenciler Kaymakam Üçer’e teşekkür ederek çiçek takdim etti.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat