SANAYİ İŞLETMELERİNE YILLIK İŞLETME CETVELİ UYARISI

Tokat Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünce, sanayi işletmelerine yıllık işletme cetveli uyarısı yapıldı.

            Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünce yapılan açıklamada 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu'na göre sanayi sicil belgesi alan işletmelerin, yıllık işletme cetveli verme zorunluluğu olduğunu bildirdi.

            Sanayi Sicil Belgeli kuruluşların, 2017 yılı faaliyetlerinin yer aldığı yıllık işletme cetvellerini tanzim ederek, 30 Nisan 2018 günü mesai bitimine kadar Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı web sayfası Sanayi Sicil Bilgi Sistemi üzerinden elektronik ortamda vermeleri gerektiği belirtilen açıklama şöyle oldu:

            "Bakanlığımızın “www.sanayi.gov.tr’’ internet adresinde “e-hizmetler” menüsünden “Sanayi Sicil Bilgi Sistemi’ bölümünü tıklayarak kullanıcı kaydını yaptıktan sonra (daha önce kayıt olanlar kullanıcı adı ve şifre ile girebilirler) yıllık işletme cetveli menüsünden 2017 yılı yıllık işletme cetveli bilgileri girilmelidir.

            Bakanlığımızın sitesinde meydana gelebilecek problemlerden dolayı bilgilerin girilememesi durumunda yıllık işletme cetveli formu doğru ve eksiksiz olarak doldurulduktan sonra imzalı ve kaşeli olarak bir dilekçe ekinde İl Müdürlüğümüze gönderilmelidir.

            2017 yılına ait Yıllık İşletme Cetvellerini zamanında (30 Nisan 2018 tarihi mesai bitimine kadar) vermeyen işletmelere kanunun 9' uncu maddesine göre 1046 Türk Lirası idari para cezası uygulanacaktır.

            İşletmenizin cezai müeyyideye maruz kalmaması için yukarıdaki bilgilere göre gereken işlemlerin yapılması gerekmektedir.

NOT:

1) Sanayi sicil bilgi sistemi 7 gün 24 saat çalışmaktadır.

2) Sanayi sicil bilgi sisteminde bilgi girişini başlatıp yarım bırakanlar belgeyi vermiş sayılmayacaktır. (İl müdürlüğüne gönder butonuna basıldıktan sonra anket doldurulmalıdır.)

3)belgeyi posta veya kargo ile gönderenler alındı belgesinin fotokopisini 0356 2141266 nolu faksla göndersinler."

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat