ENGELLERİ AŞAN KİTAP

İŞİTME ENGELLİ YAZAR TURAN YALÇIN, BİLGİ OKULLARI MÜDÜRÜ MUSTAFA ATEŞ’E YENİ KİTABINI HEDİYE ETTİ 

Tokat’ımızın İşitme Engelli Yazarı Turan Yalçın, AZ yayınlarından yeni çıkan ‘SEN DE KAFADAN ENGELLİSİN’ kitabını okurlarıyla buluşturuyor. Kitabın içeriğinde adı geçen ve öğrencilerin kitap okumasına fırsat sunan Bilgi Okulları Müdürü Mustafa Ateş’e kitabını sundu.

            Kitabında “Engellileri anlamayanlara aslında dua etmek ve onların ıslah olmasını istemek lazım ama ısrarla yanlış yapanlara da “kafadan engelli” dememiz sanırım boşa olmasa gerekir. Aklı başında insan engellilerin azimlerini gücü oranında maddi ve manevi olarak destekler. Yapılan her iyilik mükafatsız, yapılan her zülüm de cezasız kalmayacak er ya da geç. Ben engellilere ve yaşlılara yapılacak olan her iyiliğin karşılığının en az on misli insanlara huzur ve mutluluk olarak geri döneceğine inanan olumlu düşünen insanım. Olumsuz düşünsem elime ne geçecek ki?” diye görüşlerini beyan eden yazar Turan Yalçın, kendisine desteklerini hiçbir zaman eksik etmeyen, okul öğrencilerini kitap okumaya teşvik eden Bilgi Okulları Müdürü Mustafa Ateş’e yeni kitabını takdim ederek teşekkürlerini dile getirdi. “Ümit ediyorum ki, Sen Kafadan Engellisin kitabımızı da öğrencilerine hediye edilmesine öncü olacaktır.” dedi.

            Bilgi Okulları Müdürü Mustafa Ateş de aynı zamanda adının geçtiği kitabı, yerel gazetede yansıdığı kadarıyla keyifle takip edip, okuduğunu, kitabın da beğeniyle okunacağı ve hayatta engellerini aşmayı başaranların varlığının gözler önüne serileceğini vurguladı, işitme engelli yazar Turan Yalçın’ı tebrik etti.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat

25.03.2019