TSO'DA YENİ BAŞKAN ALİ ÇELİK

Tokat Ticaret ve Sanayi Odasında hafta sonu gerçekleştirilen organ seçimlerinde Ali Çelik TSO'nun yeni başkanı oldu. Başkan Ali Çelik'in beyaz listesinden Dursun Sansar ise Meclis başkanlığına seçildi.

            Tokat Ticaret ve Sanayi Odası'nın 7 Nisan 2018 Cumartesi günü gerçekleştirilen seçimleri sonrasında meclise girmeye hak kazanan 24 Meclis Üyesi, hafta sonu yargı gözetiminde başlayan organ seçimleriyle, Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu Üyeleri, Disiplin Kurulu Üyeleri ve TOBB Genel Kurul Delegelerini belirledi.

            Ali Çelik ve Ahmet Arat'ın listelerinin yarıştığı seçimlerde Ali Çelik ve yönetimi Meclis üyelerinin 13'ünün oyunu alarak Tokat Ticaret ve Sanayi Odası'nın Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Ali Çelik'in yönetim listesinde Sinan Gökçe, Selahattin Giden, Naci Altın, Tuğran Arı, Gökhan Muratdağı ve Mustafa Resul Çam asil olarak yönetim kurulunda yer alırken; Hasan Şanlı, Murat Tosun, Harun İsot, Nihat Elibol, Halil Bayır ve Burak Dökülen yedek yönetim kurulu üyesi olarak belirlendi.

            Disiplin Kurulu seçimlerinde de 2 liste ile gerçekleşen seçimlerde Başkan Ali Çelik'in listesi 24 Meclis üyesinin 14'ünün oyunu aldı. Buna göre Yılmaz Kefeli, Azmi Kara, Erdal Uçar, Ömer Elibol, Fevzi Demirtaş, Ferdi Şentarlı Disiplin Kurulu Asil Üyeleri; Cumhur Aldemir, Ercan Gürer, Erkut Dizman, Ahmet Bay, Muharrem İçeloğlu ve Mehmet Çakmak da Disiplin Kurulu Yedek Üyesi olarak belirlendi.

            TOBB Genel Kurulu Delegeleri'nde 2 listenin yarıştığı seçimlerde, Başkan Ali Çelik'in listesinden, Murat Tosun ve Nihat Elibol 24 Meclis üyesinin 14'ünün oyunu alarak delege olarak belirlendi. Sinan Gökçe ve Halil Bayır ise TOBB Genel Kurul Yedek Delegeleri oldu.

YENİ MECLİS BAŞKANI, DURSUN SANSAR OLDU

            Tokat Ticaret ve Sanayi Odası'nda 16.30'da başlayan Meclis Başkanlığı seçimlerini kazanan isim Dursun Sansar oldu.

            14 Nisan 2018 Cumartesi günü gerçekleştirilen Organ Seçimlerinin sonuncusu Meclis başkanlığı seçimlerinin tamamlanmasıyla son buldu. Yapılan ilk meclis oturumu, meclise seçilen en yaşlı üye sıfatıyla Ahmet Atılgan tarafından yönetildi. 16.30'da başlayan seçimlerde Başkan Ali Çelik'in beyaz listesinden Dursun Sansar ile Ahmet Arat'ın sarı listesinden Erol Can meclis başkanlığı için aday oldu. 24 meclis üyesinin 14'ünün Meclis Başkanlığı için tercih ettiği isim Dursun Sansar olurken, Erol Can 10 oy aldı. Meclis Başkanı Dursun Sansar'ın listesinde, Halil Bayır Meclis Başkan Yardımcısı, Halil Coşar Meclis Başkan Yardımcısı, Harun İsot ise Meclis Katip Üyesi olarak görev aldı.

            Gerçekleşen seçimlerin hayırlar getirmesini dileyen Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr Ali Çelik, 16 Nisan 2018 Pazartesi günü (bugün) saat 10.30'da makam odasında devir teslim töreni yapılacağını söyledi.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat