DUYGUMUZU SÖMÜRMESİNLER!

Tokat'ta yayaların yoğun olduğu işlek caddelerde konuşlanan kimi şahısların ‘Kanserle Mücadele’ vurgusuyla vatandaşa ‘Dergi’ satmaları dikkat çekiyor. Esnaf ziyaretleriyle de dergi satışı yapılmaya çalışıldığı görülürken, edindiğimiz bilgilere göre bu tür satışlarda duygu sömürüsü yapılmakta olduğu vurgulanıyor ve vatandaşların sömürüye fırsat vermeksizin daha dikkatli olmaları isteniyor.

            Edindiğimizi bilgilere göre İzmir ve Adana merkezli dernek ve şahıs adına duygu sömürüsü ile 5 lira ya da 10 lira bedelle dergiler satılmak isteniyor. Esnaflardan 100 liraya 200 liraya varan meblağlar alınabiliyor.

            Vatandaşın dikkatini çeken olay emniyet ve maliye yetkililerin de dikkatini çekince konuya dair bir araştırma yapıldığını öğrendik. Ve edindiğimiz bilgilere göre İzmir ve Adana merkezli olan dernek ve şahsın yıllık bir milyon doksan bin bilet bastırdığı, 5 lira ile 10 liralık biletleri kanserle mücadele adı altında sattıkları, yıllık 5-6 milyon liralık bir rakamın toplanabildiği, ancak resmi rakamlara çok ama çok daha düşük beyanda bulunarak vergi vermedikleri, gelirlerin de yasa dışı örgütlere gidebildiği dillendiriliyor.

            Vatandaşın bu tür konulara karşı duyarlı olmaları, yasal boşlukları kullanmaya çalışanlara, duygu sömürüsü ile güvenilirliği, dürüstlüğü bilinmedik dernek ve vakıflara katkı yapılmaması gerektiği vurgulanıyor.

 

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat