TÜRKİYE’DE VE DÜNYADA UZAY TEKNOLOJİLERİ

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (GOÜ) “Türkiye’de ve Dünyada Uzay Teknolojileri” konulu konferansa ev sahipliği yaptı.

            Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Şehit Ferhat Kaya Konferans Salonu’nda, TÜBİTAK Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Lokman Kuzu tarafından verilen konferansa, GOÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, akademik personel ve öğrenciler katıldı.

            Doç. Dr. Lokman Kuzu yapmış olduğu sunumda Türkiye’de ve Dünyada Uzay Teknolojileri ile ilgili detaylı bilgiler verdi. Kuzu, sunumunda frekanslar, evren modeller, big bang teorisi, Cern deneyleri, güneş sistemi ve uydular hakkında bilgiler aktararak konu ile ilgili gelen soruları cevapladı. Kuzu, TÜBİTAK ve TÜBİTAK Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü’nün ve Türkiye’nin uzay çalışmalarına değinerek konferansını sonlandırdı.

            Konferans sonrası GOÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin tarafından Doç. Dr. Lokman Kuzu’ya teşekkür belgesi ve hediye takdim edildi.

            Daha sonra TÜBİTAK 1601 Girişimcilik Sertifika Törenine geçildi. Girişimcilik kursu sonrasında sertifika almaya hak kazananlara Rektör Şahin, TÜBİTAK Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Lokman Kuzu ve Tokat Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Halil İbrahim Yüksel tarafından sertifikaları takdim edildi.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat