REŞADİYE'DEN KİLLİ SABUN HEDİYESİ

Tokat ile birlikte Almus ve Reşadiye'de de hizmet veren Tokat Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleşen seçimler sonrasında makamında tebrikleri kabul eden Başkan Ali Çelik'e, Reşadiye esnafından killi sabun sürprizi yapıldı.

Reşadiye ilçesinin kendine has yöresel ürünlerinden birisi olan Killi Sabun'un, özellikle şifalı kaplıcalarında çok kullanıldığını ifade eden TOREX Firması sahibi Aydın Arslan, bu sabunu ilk olarak bir marka altında üretmeye başlayan kuruluş olduklarını söyledi. Arslan, yaklaşık 1,5 yıldır üretimini yaptıkları killi sabunu, orta ölçekli bir fabrikaya dönüştürmeye çalıştıklarını dile getirdi. Fabrikalaşma sürecinin tamamlanmasıyla birlikte ilçede 20 ila 25 kişiyi istihdam etmeyi hedeflediklerini söyleyen Arslan, Reşadiye Killi Sabunu ile birlikte yağlı ve kuru ciltler için yine killi sabun gibi kaplıca suyunu kullanarak maske de üretmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Başkan Ali Çelik, yaptıkları çalışmalardan dolayı TOREX firmasına teşekkür ederek yatırım süreçlerinde kendilerine başarılar diledi.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat