İYİ PARTİ TURHAL İLÇE BAŞKANI CİRİL SEÇİM SÜRECİNİ DEĞERLENDİRDİ

Başkan Ciril “İYİ Parti’nin yükselişinden korkanlar YSK eliyle set çekmede kararlı” dedi.

İYİ Parti’nin seçime katılıp katılamayacağına ilişkin tartışmalar, geçtiğimiz Pazar günü CHP’nin sürpriz hamlesiyle sona erdi. CHP’den 15 vekil İYİ Parti’ye katıldı. Böylece İYİ Parti Meclis’te grup kurma sayısına ulaştı. Böylelikle İYİ Parti’nin Meclis’te grup kurarak, başka şartlara takılmadan 24 Haziran seçimlerine katılmasının ve Genel Başkan Meral Akşener’in Cumhurbaşkanlığı adaylığının önü açılmış oldu. 

  “İYİ PARTİ’NİN YÜKSELİŞİNDEN KORKULUYOR”

            Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan İYİ Parti Turhal İlçe Başkanı Av. Osman Taylan Ciril, “İYİ Parti’nin yükselişinden korkanlar YSK eliyle set çekmede kararlı” dedi.

            Ciril, “Şunu belirtmek gerekir ki; Partimiz 25 Ekim 2017 tarihinde siyasal bir aktör olarak Türkiye tarihinde yerini aldı. 10 Aralık 2017’de ise Büyük Kongresini tamamladı ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na evraklarını teslim etti. Hal böyle iken 10 Aralık’tan itibaren 6 ay saydığımızda 10 Haziran’dan sonra oluşacak tüm seçimlere partimizin girme hakkı var. Ancak Yüksek Seçim Kurulu (YSK) günlerdir İYİ Parti erken seçime girecek mi? Girmeyecek mi? Sorularını yanıtsız bırakmakta, ‘ben bilmem’ demektedir. Genel Başkanımızın tabiriyle ‘sen bilmeyeceksin de kim bilecek?’.

            Tabi cumartesi günü yaşanan bir gelişme Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı seçime girecek partiler arasında İYİ Parti’yi de zikretmiştir. Ancak YSK bugün (dün) yine bir açıklama yapmayıp pazartesi günü biz bu konuyu görüşüp karara bağlayacağız demiştir. Dolayısıyla İYİ Parti’nin yükselişinden korkanlar YSK eliyle set çekmede kararlı. Ama milletin iradesiyle TBMM’ye seçilen 15 CHP’li, demokrasi ve adalet için partimize katılmışlar ve bu belirsizliğe son vermişlerdir. Biz bu açıdan CHP’nin bu sağduyusuna, demokrasi anlayışına teşekkür ediyoruz” dedi.

24 HAZİRAN’A KADAR BAZI TUZAKLAR OLABİLİR Mİ?

            İYİ Parti Turhal İlçe Başkanı Av. Osman Taylan Ciril konuşmasını şöyle sürdürdü: “Şimdi İYİ Parti’nin seçimlere girme hakkının var olduğunu herkes biliyor. Bunda şüpheye mahal vermeyecek derece açık. Ama seçimlere girmek hakkı olan bir partiye de sokmamak için büyük bir irade gösteriyorlar. 24 Haziran’a kadar acaba bazı tuzaklar olabilir mi? Biz bunun endişesi içerisindeyiz. Lakin her türlü tedbirimizi de almış bulunmaktayız. Bizim bir sloganımız var ‘Türkiye iyi olacak’.

            80 ilde de teşkilatlandık Allah’ın izniyle. İlçe teşkilatları, il teşkilatları, gençlik kolları. Biz şunu diyoruz Türkiye iyi olacak, iyiler geliyor, herkes iyilerin iktidarını görecektir diyoruz”

 BÜYÜK BİR BAŞARI BEKLİYORUZ  

Hem genelde hem de yerelde büyük başarı beklediklerini söyleyen Ciril, “Son zamanlarda çıkan anketler ve vatandaşın teveccühü Genel Başkanımız Meral Akşener’i Cumhurbaşkanlığında Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısında tek alternatif, güçlü aday olarak görmekte. Biz hem genelde hem de yerelde büyük bir başarı bekliyoruz. Türkiye’nin makus tarihi bizim partimizle değişecek. Çünkü Türkiye sancılı bir dönemden geçiyor ve bu dönemde en büyük arzu siyasal değişim arzusu. Bu siyasal değişim arzusunu da tek karşılayacak parti İYİ Parti. İYİ Parti’nin doğuşu, tam bu döneme rast geldi. Güzel bir döneme rast geldi. Bu siyasal değişim arzusu bizim partimizle karşılanacaktır. Zaten çaresiz Türk milleti hiçbir zaman çaresiz değildi. Halk çaresiz değildi. Aslında çare haktadır. Atatürk’ün değindiği gibi milleti kurtaracak yine milletin azimli kararıdır” diye konuştu.

 GERİ ADIM ATILMASINI BEKLEMİYORUZ

            Şeker Fabrikalarının özelleştirilmesine değinen İYİ Parti Turhal İlçe Başkanı Av. Osman Taylan Ciril, seçimler öncesi şeker fabrikalarının özelleştirilmesinde geri adım atılmayacağını vurgulayarak şunları söyledi:

            “Geri adım atılacağını zannetmiyoruz. Çünkü demokratik eylemle halkın baskılarına rağmen hükümet, milli değerlerimiz olan, cumhuriyet değerlerimiz olan şeker fabrikalarını satmakta, özelleştirmekte kararlıydı ve bu kararlılıkla bu şeker fabrikaları çok cüzi miktarlarla özelleşti. Bu saatten sonra geri adım atılmasını beklemiyoruz, mümkün değil. Çünkü seçimlere giren partiler hazineden yüksek miktarda yardım alacak. Demek ki bu yardımın kaynağı bizim milli servetimiz olan şeker fabrikaları imiş. Biz bunu da anladık”

YORUMLAR

  1. turhallı
    24 Nisan 2018 Salı; Saat 11:55

    Okyanus ötesi talimatıyla kurulan parti 24 Haziran saat 17,30 da tarih sayfalarından silinecektir.

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat