TURHAL İYİ PARTİ’DE ROZET TAKMA TÖRENİ

İYİ Parti Turhal İlçe Başkanlığı’nda rozet takma programı düzenlendi. Törene İyi Parti Turhal İlçe Başkanı Av. Osman Taylan Ciril, MHP’den istifa eden meclis üyeleri Hafize Erdoğan, Halim Çakırçeken, Ali Dursun Anas, Erol Ayten, 2014 yerel seçimlerinde MHP’den Turhal Belediye Başkan Adayı olan Bekir Baklacı ve partiler katıldı.

            MHP’den istifa ederek İyi Parti’ye katılan meclis üyeleri için rozet takma töreninde konuşan İYİ Parti Turhal İlçe Başkanı Av. Osman Taylan Ciril, “Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’i cumhurbaşkanı yaptıktan sonra Turhal Belediyemizi de İyi Parti yapmak için elimizden gelen her türlü imkanı kullanacağız” dedi.

            İYİ Parti’ye katılan Belediye Meclis Üyesi Halim Çakırçeker ise, Bekir Baklacı’nın ismini anarak, “İnşallah Bekir ağabeyimi bu sene belediye başkanı yapacağız” dedi.

HERKESİN SİYASİ FİKRİNE SAYGIMIZ VAR

            Ciril, “Bugün burada üç neferin, üç cesur yüreğin, üç dik duruşlu arkadaşlarımızın onuru ve gururu içerisindeyim. Sayın Bekir Baklacı beyefendinin listesinde belediye meclis üyesi arkadaşlarımız İyi Parti’ye iyi güç katarak saflarımıza katıldılar. Bundan sonra siyasi mücadelelerine beraber yürüyeceğiz. Meclis üyelerimiz parti değiştiriyor gibi algılanıyor ama aslında büyük çoğunluğun oldu yerdir. Çok yabancı yerde değiller dostlarımız. Fikirlerini ve zikirlerini asla değiştirmiyorlar. Bizim herkesin siyasi fikrine saygımız var. Bundan sonraki siyasi hayatlarını iyi parti çatısı altında devam ettirecekler” dedi.

TEK ADAM DÜZENİNE KARŞI GÖREV ALINDI

            Ciril, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Kötü varsa elbet iyide var. Bu hareketin kuruluşunun temelinde aslında Türkiye de alternatifsizliğe karşı, tek adam düzenine giden bu yapıyı bozmak adına, ülkeyi normal fabrika ayarlarına, demokratik parlamenter sistem adına hepimiz görev almış bulunmaktayız. Her zaman ifade ediyoruz. Farklı görüş siyasi parti insanları bir araya geldik. Bir araya gelmemizdeki tek temel sebep ülke, vatan sevdası. Parti teşkilatımız tabi ki kolay kurulmadı. Tüm yönetim kurulu arkadaşlarımıza ve parti üyelerimize cesur duruşlarından dolayı teşekkür ediyoruz. İnşallah birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Hedefimiz büyük. Genel başkanımız Sayın Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı yaptıktan sonra Turhal Belediyemizi de İyi Parti yapmak için elimizden gelen her türlü imkanı kullanacağız. Bu konuda arkadaşlarımıza, teşkilatıma ve partime güvenim sonsuz.

SİYASİ PARTİLER İKTİSAR OLABİLMEK İÇİN MÜCADELE EDER

            Unutmayın ki siyasi partiler iktidar olmak için mücadele eder. İktidar olabilmek için gayretiniz, hedefiniz yoksa siyaset yapmaya gerek yoktur, zorunda da değilsiniz. İyi Parti’ye ilginin her geçen gün artığının ve yoğun bir talep olduğunun farkındayız. Elbette yapacak çok şey var.

Üç belediye meclis üyesi arkadaşlarımıza yeni siyasi hayatlarında başarılar diliyorum. El ele vererek Türkiye’nin geçtiği zor günleri, güneşli günlere dönmesi için çalışmalarımızı hep birlikte yürüteceğiz. Bugün partimize güç katan meclis üyelerimizi, yönetim ve partim adına tebrik ediyorum”

ÜZGÜN DEĞİLİM

            Belediye Meclis Üyesi Hafize Erdoğan, “Bu benim için çok zor. Ben 15 yaşında Milliyetçi Hareket Partisi fedailerinden biriyim. Çok şükür hiç üzgün değilim İYİ Parti’ye geçiyorum. Çünkü günün getireceği zorluklar, liderlerin birbirine karşılıklı konuşmaları, olumsuz davranışlar. Ülkücü ve Türk milliyetçisiyim ben. Bir ülkücünün gururuyla kimse oynayamaz. Ve kararımı verdim inşallah İYİ Partide çalışacağız, Meral Akşener hanımefendiyi Cumhurbaşkanı yapacağız. Çok çalışacağız. Hepinize çok görevler düşüyor. Çok çalışmak gerekiyor. Samimi olalım kimsenin kalbini kırmadan tek tek dolaşalım ve partimizi kalkındıralım, bir yerlere varalım. Onun için çok çalışmak gerekiyor” dedi.

İYİ PARTİ İLE GÖREVE DEVAM

            Belediye Meclis Üyesi Halim Çakırçeker, selamlama konuşmasında, Bekir Baklacı’nın ismini anarak, “İnşallah Bekir ağabeyimi bu sene belediye başkanı yapacağız”dedi. Çakırçeker, “Milliyetçi Hareket Partisi’nden neden istifa ettim eve neden İYİ Parti’ye geldim? Bir hanımefendiden korkarak baskın seçim tarihini açıklayıp ta 24 Haziran’a Bizans oyunlarıyla o günü seçtikleri için, Meral Hanımın önünü kestikleri için buradayım. Mustafa Elitaş’ın ‘Meral hanımın bir sonraki seçime hazırlansın’ demesinden dolayı buradayım. Bundan sonra görevimize İYİ Partide devam edeceğiz” diye konuştu.

TEK ÇARE İYİ PARTİ

            Belediye Meclis Üyesi Ali Dursun Anas ise, “Türkiye ve Turhal’ımızın geçtiği bu zor süreçte tek çarenin İYİ Parti olduğu ve bu süreçte Merak Akşener’e inandığımız için bu partiye geçmiş bulunmaktayız” dedi.

            Konuşmaların ardından rozet takma törenine geçildi. Meclis üyelerinin rozetlerini, İYİ Parti İlçe Başkanı Av. Osman Taylan Ciril, İYİ Parti Turhal Gençlik Kolları Başkanı Ozan Efe Özüpek ve Bekir Baklacı taktı.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

  1. Turhallı
    27 Nisan 2018 Cuma Saat 08:29

    İyi partiye geçen sözde ülkücüler acaba kendilerimi öyle istedi yoksa Bekir Baklacımı öyle istedi.

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat