TOKATLI AHBAPLAR ARTOVA'DA KÖY OKULU TADİLATI YAPTI

AHBAP Tokat Platformu tarafından Artova’nın Sağlıca Köyü Anaokulu ve İlkokulu duvarlarının 360 metrekarelik dış cephe alanı boyandı. Anaokulu ve İlkokulunun duvarlarının boyanması için Çizgi kitap kırtasiye sponsor oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP) Tokat temsilcisi Zehra Uluköse Toplamda 20 kişilik bir okul olan Artova’nın Sağlıca Köyü Anaokulu ve İlkokulunun duvarlarının boyandığını söyledi.

Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüşerek okulla ilgili gerekli bilgilerin ve izinlerin alındığını belirten Uluköse , “Okulda 1-2-3 ve 4’üncü sınıflar karma eğitim görüyor. Onun dışında birde anaokulu sınıfı var. Bu okulun iki tane öğretmeni var, ikisi de kadın. Birisi hem müdür hem de ilkokulların dersine giriyor, diğer öğretmen anaokulu öğretmeni. Artova Belediyesi ile görüştük ve okuldaki eksikleri anlayınca bu eksiklikleri tamamlama kararı aldık. Okul ve okulun boyası çok eskiydi. Aynı zamanda yerlere de beton dökelim dedik, Artova Belediyesi bize harç için gerekli olan malzemeleri verdi, bize çok yardımlarda bulunuldu Belediye tarafından. Aynı zamanda Çizgi Kırtasiye boya için sponsor oldu bizlere, okulun tamamı boyandı” dedi.

23 NİSANDA TADİLATI YAPILAN OKUL ZİYARET EDİLDİ

Tokat AHBAP Platformu tarafından tadilatı yapılan Artova’nın Sağlıca Köyü Anaokulu ve İlkokulu’na 23 Nisan’da ziyaret gerçekleştirildi.

AHBAP Tokat üyeleri Sağlıca Köyü Anaokulu ve İlkokulu’na gidip orada çocuklarla birlikte vakit geçirdi. 23 Nisan Etkinliğinde konservatuvar öğrencileri müzik gösterisi sundu. Üç tane palyaçonun da eşlik ettiği programda pasta kesildi, çocukların hepsine hediyeler dağıtıldı, oyuncaklar verildi. Bir birinden farklı etkinliklerle çocuklar doyasıya eğlendi.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat