SOHBET SOFRASINDA  ALMUS ve MİLLİ EĞİTİM
SOHBET SOFRASINDA ALMUS ve MİLLİ EĞİTİM

Tokat’ta oturan Almusluların sekiz yıldır her ayın son Cuma akşamı oluşturdukları sohbet sofrasına bu ayın konuğu Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICI oldu. Sohbet sofrasında Almus ilçesinin eğitim problemleri ve çözüm yolları konuşuldu. Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICI “Almus Tufantepe Öğretmen evinin geliştirilmesi için OKA destekli gelişim projesi hazırlandı, Almus lisesine Turizm bölümü açıldı ve Almus merkeze İmam hatip ortaokulu yapılması planlandı ihale safhasına gelindi.” dedi.

Almus sohbet sofrası müdavimleri “Almus için yapılacak yatırım ve diğer çalışmalarda her zaman Milli Eğitim Müdürlüğünün yanında olacağız.” dediler.

Tokat’ta oturan Almusluların son 8 yıldır her ayın son Cuma akşamı oluşturdukları ve her ay başka bir İl Müdürü veya bürokratı misafir olarak davet ettikleri Sohbet Sofrası geride bıraktığımız Cuma günü kuruldu. Almus için kurumların yaptıklarını ve yapacaklarını konuştukları, beklentilerini birinci elden dile getirdikleri sohbet sofrasına davet edilen bu ayın konuğu Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICI oldu.

Sohbet sofrasında Almus ilçesinin eğitim problemleri ve çözüm yolları konuşuldu. Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICI “Almus Tufantepe Öğretmen evinin geliştirilmesi için OKA destekli gelişim projesi hazırlandı, Almus’ta hizmet sektörüne insan gücü yetişmesi için Almus lisesine turizm bölümü açıldı ve Almus merkeze imam hatip ortaokulu yapılması planlandı, ihale safhasına gelindi. Almus, en az problemi olan ilçemiz. Bunda katkısı olan herkese ve özellikle sizin gibi duyarlı Almuslulara teşekkür ederim.” dedi.

Sofra Müdavimlerinden Avukat Nuri KARACA sohbette “Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Almus ilçemizde branş öğretmeni sıkıntısı yaşatmadığından çok güzel bir fiziki ortama sahip lise binamızda öğrenimlerini sürdüren öğrenciler okullarının türleri arasında Türkiye Birinciliği de olmak üzere son yıllarda hep üst düzey başarılar yaşamaktadır, bu başarıda Milli Eğitim Müdürümüz sayın Levent YAZICI’nın büyük payı vardır, bunu biliyoruz ve bu akşam burada başta sayın YAZICI olmak üzere Milli Eğitim Kurumumuza teşekkür ediyor ve bu desteğin devamını diliyoruz.” dedi.

Sekizinci yılında, Almuslular sohbet sofrasına yine Avukat Nuri KARACA, Eğitimci Ömer Faruk AYBEK, İşadamı Mustafa ÇAKIR, Ak Parti eski il başkanı Eşref ARMAĞAN, CHP Tokat İl Eski Başkanı Dursun AYTAÇ, Gençlik Spor İl Şube Müdürü Celal YURDAKUL, Diş doktoru Mehmet ÜRKMEZ, Doktor Hasip SAPÇI, Eczacı Mustafa ARSLAN, Çevreli Belediye Başkanı Ercan GÜRER, Kınık Belediye Başkanı H.Yusuf GEÇENE, Hastane Personel Şefi Üzeyir AKTİ, Almus Belediyesi Fen İşleri Müdürü Hasan BARIŞ, İşadamı Yıldıray YILMAZ, işadamı Fazlı TAZEGÜL katıldılar.

Almus sohbet sofrası müdavimleri “Almus için yapılacak yatırım ve diğer çalışmalarda her zaman Milli Eğitim Müdürlüğünün yanında olacağız, Almus bizim ilçemiz buraya yapılacak bütün yatırım ve çalışmalarda Milli Eğitim Müdürlüğünün yanında olacağız.” dediler.

Her ayın son Cuma akşamı olduğu gibi yemekler yenildi, sohbet eşliğinde içilen çaylarla gecenin ilerleyen saatlerinde bir sonraki ayın son Cuma akşamı başka misafirlerle bir araya gelmek üzere vedalaşıp ayrıldılar.