KARŞIYAKA HANIMELİNDE YIL SONU ETKİNLİĞİ

Tokat Belediyesi Karşıyaka Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi tarafından yılsonu etkinliği düzenlendi.

            Yılsonu etkinliği kapsamında kültür merkezinde yıl boyunca yapılan ürünler için sergi açıldı. Serginin açılışını yapan Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezlerinin marka olma anlamında emin adımlarla yoluna devam ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

            "Behzat, Karşıyaka ve Gülbaharhatun Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezimizle Tokatlı hanımların hizmetinde olmaya gayret ediyoruz. Bugün 30 bine yakın hanım kardeşimiz Kültür ve Sanat Merkezlerimizden gerek eğitim almak suretiyle, gerek el becerisi almak suretiyle gerekse burada aldığı bir takım kurslarla bir taraftan sosyalleşirken, aynı zamanda güzel dostluklar kurmakta ve hatta kendilerine ekonomik anlamda da bir takım getiriler elde edecekleri el becerilerini de öğrenecekler. Biz bu yönüyle bu sanat merkezlerini çok önemsiyoruz. İçerisinde çocuklarımız için kreşleri, spor yapabilecekleri fitness salonları ve birçok kurs odaları bulunuyor. Bu projelerimizi gerçekleşirken desteklerini esirgemeyerek her zaman yanımızda olan Milli Eğitim ve Halk Eğitim Müdürlüğümüze teşekkürlerimi sunuyorum. Bayanlarımızın ürettiği ürünleri bir taraftan satarken bunların bir satış merkezinde de tüm Tokatlıların da satın alabileceği bir mekân haline getirilmesi noktasında Yeraltı Çarşımızda Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi satış alanı oluşturduk ve yaklaşık üç aydır da devam ediyoruz. Değerli hanımlarımızın ürettiği ürünleri onların belirlediği fiyattan satarak kazanılan parayı da kendilerine teslim ediyoruz. Şimdi bir çalışma yapıyoruz; El Emeği Göz Nuru Çarşısı adı altında 15, 16 dükkanın iç içe olduğu her gün açık olacak ve her gün bir bayana vereceğimiz, haftanın belirli günlerinde hamur işlerinin olduğu, pasta, börek satışının olduğu belirli günlerinde yine hanımlarımızın el emeği göz nuru yazmalar, iğne oyalarının satıldığı her güne farklı misyon düşündüğümüz çarşımızı da planlıyoruz. En kısa zamanda bunu hayata geçirip, hanımlarımızın ekonomik anlamda kendi ellerine bir gelir sağlamış olacağız. Kısaca bizler sizlerin emrindeyiz, bayanlarımızın bizim baş tacımız. Onun için de her daim sizlerin isteklerini hep başımızın üstünde tutmaya devam edeceğiz. Sizlerin mutlu olması Tokat Belediyesi olarak, Belediye Başkanı olarak, Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezleri olarak da her daim yanınızda olduğumuzu özellikle belirtmek istiyorum. Sergimizin de hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

            Konuşmanın ardından serginin açılış kurdelesini kesen Başkan Eroğlu, katılımcılarla birlikte sergi alanını ziyaret etti.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat