ZİLE'DE ŞEHİTLERİ ANMA PROGRAMI
ZİLE'DE ŞEHİTLERİ ANMA PROGRAMI

Zile Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Şehitleri Anma Gecesi programı düzenlendi.

            Zile Saray Sinemasında yapılan programa; Zile Kaymakamı Adnan Tezcan ve Eşi Tuğba Tezcan, Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür V. Mahmut Özdemir, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Hülya Özdemir, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum örgüt temsilcileri, şehit yakınları, gaziler, Zile Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Gazi Himmet Atakol, Zile Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve Zileli vatandaşlar katıldı.

            Şehitleri Anma Gecesi programı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Kuran'ı Kerim Tilaveti ve hatim duasına müteakiben, Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından “Bu toprağı vatanlaştıranlar” sunusu ve şiir dinletisi gerçekleştirildi. Zile Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Güney Doğu Gazisi Himmet Atakol günün anlam ve önemine dair konuşma yaptı. Zileli şehitlerin aileleriyle gerçekleşen röportaj videosu izlenirken duygu dolu anlar yaşandı.  Program, "Bir Bayrak Rüzgar Bekliyor" şiirinin okunmasının akabinde İlçe Kaymakamı Adnan Tezcan, eşi Tuğba Tezcan ve şehit ailelerimizin yakınlarının onur kütüğüne şehit künyelerinin çakılması ve hediye takdimi ile  devam etti.

            Zile Kaymakamı Adnan Tezcan Şehitleri Anma Gecesi Programında yaptığı konuşmada, "Tarih boyunca vatanı ve istiklali için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan yüce milletimiz, gurur kaynağımız olan büyük zaferlere imza atmıştır. Şehit ve gazilerimizin hiçbir değerle ölçülemeyecek fedakârlıkları, milletimizin güzel vatanımızda tarih boyunca özgür yaşamasını sağlamıştır. Bu vatan için canlarını seve seve veren şehitlerimiz, emsalsiz özverileriyle milletimizin değerlerinin ne kadar sağlam ve güçlü olduğunu tarih boyunca kanıtlamışlardır.Milletimiz mukaddes vatanımızın korunması için canlarını ortaya koyan aziz şehitlerini ve gazilerini hiçbir zaman unutmayacak, onların emanetine kararlılıkla sahip çıkacaktır. Birlik ve beraberliğimiz ile bu ruhu koruduğumuz sürece inanmalıyız ki, yarınlarımız daha güzel ve daha parlak olacaktır.Tüm kahraman şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi Şehitlerimizi Anma Gecesi programı münasebetiyle tekrar rahmet ve minnetle anıyor, şehitlerimizin yakınları ile Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Şehitlerimizi Anma Gecesi programını hazırlayan Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimizi, öğretmenlerini, idarecilerimizi  ve Zile Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğimiz Başkanı Gazi Himmet Atakol’u tebrik ediyorum” dedi.