ERCÜMENT HOCADAN SEZON DEĞERLENDİRMESİ -1-

“15 GÜNDE KURULAN TAKIM”

Tokatspor Teknik Direktörü Ercüment Coşkundere, geri bırakılan 2017-2018 sezonunu değerlendirmek üzere basın mensuplarıyla bir araya geldi. Uzunburun Tesislerindeki buluşmada Ercüment hoca göreve geldiği günden buyana yaşananları özetledi.

            2017 – 2018 sezonu için görevde olan Bahri Çabuk yönetimiyle bir anlaşmaya varmışken, sonrasında gelen yeni Yönetimle de anlaşmaya varıp 10 Ağustos tarihinde Tokat’ta çalışmalara başladıklarını, Nevşehir kampına gidildiğini, 24 Ağustos tarihinde Alperen’in 25 Ağustos’ta Ömercan’ın takıma katıldığını, 26 Ağustos 2017 tarihinde ilk maçlarını Afjet Afyonspor ile oynadıklarını belirtti. Kısa zaman diliminde kurulan bir takım olarak ilk maçta 2-2’lik beraberlikle sahadan ayrıldıklarını hatırlattı ve özetle şunları söyledi.

“24 Ağustos’ta gelen Alperen bugün 9 gol attı, Ömercan savunmadaki bir isim olarak 4 gole imza attı. İlk yarıyı 24 puanla 9. sırada bitirdik. Devre arası olduğunda transfer tahtası kapalıydı. Yeni oyuncu almak için transfer tahtasını açmak için 700-800 bin gerekirken yeni transfer için de 500-600 gerekse, bir, bur buçuk milyon liraya daha ihtiyaç olacaktı. Durum ortada, sezon başı kümede kalması adına adım atılan Tokatspor, bugün kümede kalmayı başarmış, rahat bir şekilde maçlarına çıkıyor. Tahtanın kapalı olduğu ilk devre sonunda Tuzla, Amed, Buca ekipleri en zan 6-7 oyuncu rotasyonu ile ikinci yarıya başladılar. Bizden ise 4 oyuncu (Arif, Ali Kemal, İsmet, Emre Balcı) daha ayrıldı. Yani Ağustos’un 10’unda kurduğumuz takımdan 4 tane oyuncu ayrılmış oldu. Daha sonra devre arası kampına da gidilmedi. Bunlar bizim için mazeret değildi. Ben burada çok keyifli bir devre arası kampı yaptım. Hatay maçından sonra Vedat da sakatlandı. İdeal 5 oyuncu takımdan gitmişken, bugün ligde kalmış durumdayız. 26. haftada 35 puandaydık. Bizim 26. haftada ulaştığımız puana Tuzlaspor, Bucaspor, Bodrumspor daha yeni ulaştı. Yani 15 günde kurulan takım 8 hafta kala ligi düşmeden bitirdi.

Ben şimdi bu toplantıyı yaparken önceki yönetimlere de saygı duyuyorum, başarılı olmuşlar, takımı ligde tutmuşlar. Ben bir kıyas için geçen sezonki takımın durumunu verdim.

Yaş ortalamamız bir hayli düştü. Biz İnegölspor maçını 32. haftada oynadık. Bu maçtaki yaş ortalamamız 22’ydi. 2016-2017 sezonunda, yani bir önceki sezonda aynı haftada Niğde Belediyespor ile oynanan maçta Tokatspor’un yaş ortalaması 28,5’tu. 2015-2016 sezonunda Tepecikspor ile oynanan maçta ise 28,1’di. Yani 6 yaşlık bir jenerasyon farkı olmuş. Bu oyuncuların birçoğu sözleşmesi devam eden oyuncular.”

DEVAM EDECEK…

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat