ERCÜMENT HOCADAN SEZON DEĞERLENDİRMESİ -3-
ERCÜMENT HOCADAN SEZON DEĞERLENDİRMESİ -3-

“BİZİ ÜZEN 3 MAÇ VAR”

“Bize yakışmayacak, bizim Teknik Adamlık kariyerimize ve karakterimize yakışmayacak ithamlar bizi üzdü.” 

Tokatspor Teknik Direktörü Ercüment Coşkundere’nin sezonun sona ermesi nedeniyle yaptığı değerlendirmede öne çıkardığı hususlardan biri de sezon içinde sonuçları itibariyle en çok üzüldüğü maçlara dair oldu.

ÜZÜNTÜ VEREN MAÇLAR

            “Bizi üzen 3 maç var, teknik adam olarak üzen 3 maç.” diyerek sözlerine başlayan Ercüment hoca bu durumu şu şekilde izah etti:

            “Beni üzen 3 maç var. Oyun olarak değil! Tepkiler anlamında. Taraftarın doğaldır tepki göstermesi, haklarıdır ancak ben o maçlarda o tepkileri hak etmediğimi, teknik kadro olarak ben, arkadaşlarım, menajerimiz Namık Keskinsu’nun o tepkileri hak etmediğini düşünüyorum.

            Birincisi buradaki Tuzlaspor maçı, 2-1’lik. Maç 1-1… 6-0’lık maçtan sonra tepkiler var, doğaldır, haklı görüyoruz. İkinci golü atıyoruz, halâ tepkiler devam ediyor, maçı 2-1 kazanıyoruz.

            İçerde Eyüp ile oynuyoruz, evet kötü bir oyun oynadık, 0-0 berabere kaldık. Değişik değişik söylemler… Bize yakışmayacak, bizim Teknik Adamlık kariyerimize ve karakterimize yakışmayacak ithamlar bizi üzdü.

            Bir de Kocaeli maçı… Kocaeli’yi 3-1 yendik, takım kümede kalmayı garantiledi, tepkileri gördük. Bu bizi çok üzdü. Skor olarak da oyun olarak da bizi üzen maçlar olmadı mı, oldu. Bodrum’daki maç, İnegöl’deki maç, buradaki Kastamonuspor ve Sivas Belediyespor maçı, buradaki Etimesgut maçı… Belki Etimesgut maçı için diyebilirim ama diğer maçlarda kaybedecek bir oyun oynamadık. Kazanacak bir oyun oynadığımızı düşünüyorum ama nasıl söyleyeyim, oyunumuzun karşılığı skoru alamadığımız için üzüldüm. Ama diğer 3 maçta, hak etmediğimiz davranışlar için üzüldük.”

DEVAM EDECEK…