SEVGİ İNCİTMEZ
SEVGİ İNCİTMEZ

Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği (TEKMED) yeni bir projenin daha paydaşı oldu. “Sevgi İncitmez” başlığı ile hazırlanan projeye dair bilgilendirmede bulunuldu. Proje şu şekilde izah edildi:

“Almanya’da BBJ CONSULT AG Şirketi koordinatörlüğünde, Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği Türkiye, Association for Intercultural Dialogue Derneği Romanya, Balkanska Agenciya za Ustoychivo Razvitie Bulgaristan, EUROMEDI ENGINEERING SL İspanya ve INSTITOUTO POLITISMOU LAOGRAFIAS ATHLITISMOU KAI NEON TEHNOLOGION Yunanistan kurumlarının ortaklığında hazırlandı ve Almanya Ulusal Ajansına sunuldu.

Projenin Genel Koordinatörü Almanya’dan Patrick Haupt ve TEKMED Derneği proje koordinatörlüğünü Ömer Faruk Kaçmaz yapacak.

Projenin bütçesi 110 846 AVRO olup Almanya Ulusal Ajansı tarafından finanse edilecek. Proje 01/09/2018 tarihinde başlayacak ve 31/08/2020 tarihinde sona erecek, 24 ay sürecek.

“Sevgi İncitmez” projesinin amacı, katılımcı sanatlar ve dijital yaklaşımlar alanında çeşitli biçimsel olmayan yöntemlerin doğrudan öğrenilmesi yoluyla, Avrupa işbirliği ile her bir örgütün mesleki gelişimini hedeflemek ve cinsiyet eşitliğini geliştirmek ve cinsiyet temelli şiddet konusunda farkındalığı artırmak. Kadına ve kızlara yönelik şiddetin önlenmesi ve korunması alanında elde edilen ilgili beceri ve yetkinliklerin karşılıklı olarak karşılıklı değişimi ve yansıması yapılacaktır. Proje süresince, her ortak kuruluşun gençlik eğitim faaliyetlerine katılan gençler, eğitmenler ve sanatçılar, cinsiyet eşitliği kültürü geliştirmek, cinsiyet temelli şiddet ile mücadele etmek amacıyla çalışan gençleri eğitmek için özel yeterlilikler kazanacaklardır. Gençlik eğitimine katılan bireylerimiz tarafından kazanılan özel beceriler, cinsiyet temelli şiddetin, cinsiyet eşitliği ve sosyal içerme kültürü geliştirmesiyle ilgilenen kuruluşlarımızın kapasitesini artıracaktır.

Sosyal içerme proje, gençleri eğitmeye katılan altı ortak için öğrenme fırsatları sunmaktadır. Bu öncelik, eğitim, eğitim ve spor faaliyetleri yoluyla toplumsal katılımı ve toplumsal cinsiyet temelli şiddet ile mücadele etmek için gençler arasında sosyal yetkinliklerin geliştirilmesine yardımcı olmayı öğrenmektir.

"Sevgi İncitmez Web T.V.” kurulacak ve Avrupa ülkelerinde görünürlük sağlayacaktır.”