DAMIZLIK KOYUN VE KEÇİ YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİNDE OLAĞAN GENEL KURUL

            Genel Kurul öncesi üyelere konuşma yapan Birlik Başkanı Turan Saldırıcıer, Başkan olduğu günden itibaren hayata geçirdikleri projelere ilgin bilgi vererek, çobanlığın  önemine değindi. Başkan Saldırıcıer “Çok kıymetli çoban kardeşlerim, yastığı taştan, döşeği topraktan olan yüce gönüllü yiğitler. Davetimize icabet ettiniz, işinizi gücünüzü bırakıp geldiniz, sizin içinizden biri olmaktan, çoban olmaktan gurur duyuyorum. İçinizden biri olarak dertlerinizi biliyorum, gençler köylerde durmak istemiyor, köylerde imkan kısıtlı. Hak ettiğimiz parayı kazanamıyoruz, bir çoğumuzun hastalıklarla başı dertte. Yünlerimizi dere kenarlarına bırakmak zorunda kalıyoruz. Yem, gübre ve mazot fiyatları yüksek. Saydığım sorunların hepsinin uzun uzun sebepleri var. Biz gücümüz yettiği kadar sorunları çözüyoruz. Ancak gücümüzün yetmedikleri için hiç şüpheniz olmasın ki sizin adınıza gereken her makamda sesimizin ulaştığı yere kadar haykırmaya, elimizin erdiği yere kadar ulaşmaya çalışıyoruz. Diğer birlik başkanlarıyla birleşerek Bakanlığımızın kapısını defalarca çaldık. Çoğunluklada neticeler aldık. Örneğin son dönemde yaptığımız çalışmalarla 2017 yılında Bakanlığımıza küpe affını getirttirdik, koyun ve keçiler için ilave organik destek gelecek, genç çiftçi hibesi devam edecek,  40 baş koyun önemli bir katkı oluyor. küpe takma işini birliğimize almaya uğraşıyoruz. Çoban istihdam desteğini 300 baştan 250 başa, 250 baştan 200 başa düşürttük” dedi.

            Başkan Saldırıcıer, üyelerine desteklerinden dolayı teşekkür ederek, gecelerini gündüz çalışarak Bakanlığın verdiği tüm destekten Tokat’ın da faydalanmasını sağladıklarını ifade etti.

            Saldırıcıer, şöyle devam etti:

            “Biz göreve geldikten sonra gecemizi gündüzümüze katarak bir çok yeniliğe imza attık. Bir kısmını gördünüz, bir kısmını da ilerleyen zamanlarda göreceksiniz inşallah. Birliğimizi Ankara’da ve diğer bölge çalışmalarında layıkıyla temsil ettik. Devlet bizlere destekleme işlemleriyle ilgili görevler yüklemekte, ancak para aktarmamaktadır. Sizlerin tüm destekleme işlemleriniz için aylarca çok sayıda personelle çalışıyoruz. Birliğimizde 4 arabamız var tüm ilçelerimizi hizmet yetiştirmeye uğraşıyoruz. Sizler adına Tarım İl ve İlçe Müdürlüklerine para yatırıyoruz, sizler adına vergi ödüyoruz. Bu hizmetleri sizden aldığımız aidatla yapıyoruz. Bana her sıkıntınızda 24 saat ulaşabilirsiniz, ben sizleri ailem olarak görüyorum. Benim yanımda olduğunuz, bana destek verdiğiniz müddetçe Allah’ın izni ile aşamayacağımız hiçbir engel yoktur.”

            Son olarak Tokat İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Turan Saldırıcıer 2014 – 2017 yılları arası faaliyet raporunu okuyarak konuşmasını bitirdi.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat