ENGELLİ GENÇLERİN HAYALLERİ ANNELER GÜNÜNDE GERÇEKLEŞTİ
ENGELLİ GENÇLERİN HAYALLERİ ANNELER GÜNÜNDE GERÇEKLEŞTİ

Tokat İl Emniyet Müdürlüğünce yapılan programda polis olmak isteyen 15 yaşındaki Arda Ateş ile 16 yaşındaki Ümit Ayhan'ın hayali anneler gününde gerçekleştirildi.

            Tokat Emniyet Müdürlüğünce Engelliler Haftası dolayısıyla polis olmak isteyen engelli iki genç için etkinlik yapıldı. İl Emniyet Müdür Vekili Musa Bozkurt tarafından yönlendirilen toplum destekli ve trafik polisleri, ekip araçları ile çocukların evine giderek annelerine polis kıyafeti verdi. Anneleri tarafından polis kıyafeti giydirilen çocuklar anneleriyle birlikte konvoy ile İl Emniyet Müdürlüğüne getirildi.

            Arda ve Ümit, İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen kahvaltı öncesinde polislerle tanışarak, telsizle anons yaptı. Büyük sevinç yaşayan çocuklar, annelerine çiçek takdim ederek Anneler Günü’nü kutladı. Yaş pasta keserek kutlama yapan çocuklar, TOMA aracına binmeyi de ihmal etmedi.

            Anneler Günü’nde farklı bir duygu yaşadığını ifade eden Arda’nın annesi öğretmen Makbule Ateş, "Çok mutluyuz, bugün oğlumun istekleri gerçekleşti. Uzun bir zamandır hayalini gerçekleştirdi" dedi.

            Arda ve Ümit’te yaşadıkları sevinç ve heyecanı dile getirdi.

            İl Emniyet Müdür Vekili Musa Bozkurt, Anneler Günü’nde çocukların hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, şunları söyledi:

            "Polis ağabeyleri, ablaları polis aracında gezdirsin istiyorlardı. Kahvaltıdan sonra da polis aracı ile şehir turu atarak evlerine bırakacağız. Bu anlamlı güne rastlaması ayrıca güzel oldu. Bütün annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyorum. Özellikle bu çocuklarımızın annelerinin ne kadar özel, merhametli, şefkatli anne olduklarını biliyor, görüyoruz. Yüzlerinde tebessüm olursa bizlere dua olarak gelecektir"