FATİH İLKOKULU ERASMUS+ PROJESİ
FATİH İLKOKULU ERASMUS+ PROJESİ

İlimiz Merkez Fatih ilkokulu tarafından yürütülen 2016-1-TR01-KA219-034251_1, nolu “AChild is a World” isimli Erasmus+ Projesinin kapanış toplantısı Fatih İlkokulunda yapıldı.

            İtalya, Almanya, Letonya, Romanya, Polanya ve Bulgaristandan dörder öğretmen toplamda yurtdışından gelen yirmi dört öğretmenin katıldığı proje toplantısı ilk gün; açılış konuşmaları, Türk Milli Eğitim Sistemi ve Tokat’ın sunumu ile başladı ve öğrencilerin hazırladığı gösterilerle devam etti. Yine aynı gün Fatih İlkokulunun sınıfları ve farklı bölümleri gezilerek yapılan eğitim öğretim çalışmaları ile Okullar Hayat Olsun projesi kapsamındaki kurs ve çalışmalar izlendi.

            Toplantının ikinci gününde Fatih İlkokulunun Geleneksel Yıl Sonu Şenliği altı Avrupa ülkesinden gelen misafirlerle beraber gerçekleştirildi. Fatih İlkokulu Bahçesinde hazırlanan ve öğrenci gösterileri, proje çalışmaları ve yöresel oyunlar, el nakışları sergileri, ebru sanatı işlemesi ve sergisi ile  beraber eğlenceli bir gün geçirildi.

            Avrupa ülkelerinden gelen misafir öğretmenlerle beraber ilimizin doğal ve tarihi güzellikleri ziyaret edilerek, ilimiz ve ülkemiz kültürü hakkında bilgiler verildi.                                   

            Proje toplantısı kapsamında ilimizde yapılan çalışma ve kültürel geziler sonrasında Avrupa ülkelerinden gelen öğretmenler Tokat'ta olmaktan mutlu olduklarını ve ülkemize hayran kaldıklarını belirtti.