ŞAMPİYONA JANDARMA TAKDİRİ
ŞAMPİYONA JANDARMA TAKDİRİ

Tokat İl Jandarma Komutanı J. Albay Hidayet Arıkan, Gençler Tekvando Milli Takımında Gençler Dünya Şampiyonu olan Emre Kutalmış Ateşli ile antrenörü Turan Güldür’ü makamında kabul etti.

ASKER SELAMI İLE GURURLANDIRMIŞTI

            Emre Kutalmış Ateşli, 2017 yılında elde ettiği Gençler Avrupa Şampiyonluğunun üzerine 2018 yılı Nisan ayında Tunus’ta artı 78 kg.da Gençler Dünya Şampiyonluğunu kazanmıştı. Şampiyonluk madalyasını takıp da İstiklal Marşımız okunurken, asker selamı vererek tüm şehitlerimizi anmış, Afrin’de mücadele eden askerlerimize selamlarını göndermişti.

            İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet Arıkan, Emre Kutalmış Ateşli için Dünya Şampiyonu olmasının yanı sıra asker selamı ile kendilerini gururlandırdığını vurguladı.

BEYİN SENİ YÖNETMESİN, SEN BEYNİNİ YÖNET!

            Sohbet ortamında geçen kabulde Albay Arıkan, kendisinin de basketbolda sporcu olduğunu hatırlattı. İnsan bedeninin disiplinli çalışma ile her zorluğu aşabileceğini belirten Arıkan “ben normal mesaimi bitirir, eve gelince 10 saat de derslerime çalışırdım. 8 saat iş, 10 saat ders çalışma ve 6 saat uykum olurdu. Buna kafa mı dayanır, denir, dayanır. Sporun yanı sıra mutlaka derslerinin de iyi olması gerekir. İnsan vücuduna bakmazsan gün gelir fıs diye söner, bakarsan biranda toparlar. Kuantun düşünce sistemini iyi uygularsan, beyninin seni yönetmesine izin vermez, sen beynini yönetirsin. Beyin seni yönetmeye başlarsa duygusal lop çalışmaya başlıyor ve sporcuyu duygusallık başarısız kılabiliyor. Ben şu parmağımı oynatmak istiyorum ve oynatıyorum, hayat da öyle, ben şunu yapacağım deyip yapabilirsin. Talimatı sen vereceksin, olumlu düşüneceksin.” diye tavsiyelerde bulundu.

            Albay Arıkan, Antrenör Turan Güldür’ü de tebrik etti ve “başarılarınızın devamını diliyorum. Böylesi bir sporcunun antrenörü olmak da gurur verici.” dedi.

            Ziyaret, günün asına jandarma plaketi ve cüzdan hediyesi takdimi ile sona erdi.