TOKATLI MASTERLER ANTALYA’DAN DÖNDÜ

“Çok güzel anılar, izler kaldı geriye” 

Antalya’da 09 Mayıs ile 13 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleşen Türkiye Veteranlar Futbol Turnuvası’nda Tokat’ımızdan da bir ekip katıldı. Tokatspor’da ve ilimizdeki amatör küme futbol ekiplerinde futbol oynamış ve bugün futbolculuğu bırakmış isimler, Veteranlar Turnuvası’nda yeniden yeşil sahalarda ter akıttılar.

            48 takımın olduğu turnuvada Süper Lig ve Milli Takım eski oyuncularından Erhan Albayrak, Uğur İnceman, Ahmet Yıldırım, İbrahim Yatara, Mert Korkmaz, Serkan, Murat Erdoğan, Cihan Haspolatlı, Engin, Papen Mustafa, Nuri, Selim, Kaan Dobra gibi pek çok isim takımlarda yer aldılar.

            Tokat Has Masterler Takımı olarak sahaya çıkan Tokatlı veteran futbolcularımıza Antrenör olarak Pazarspor Kulübü Antrenörü İsmet Kal görev yaptı.

            12’si yabancı olmak üzere 48 takımın yer aldığı Turnuvada 4’erli 12 grup oldu. Tokat Has Masterler ekibinin grubunda Antalya Masterler, Kosova Masterler ve Darıca Gençler Birliği Masterler Takımı yer aldı.

            Oynadıkları 3 maçta birinci sırada olacak takım ile 12 gruptaki en iyi ikincilerden 4 takım turnuvanın çeyrek finaline adlarını yazdıracaklardı ve şampiyonluk yolunda ilerleyeceklerdi. Tokat Has Masterler ekibi 3 maçında sahadan mağlubiyetle ayrıldılar ve turnuvada veda ettiler.

GERİYE GÜZEL ANILAR KALDI

            Antalya’da Kremlin Topkapı Palace’te 5 gün konaklayan Tokat Has Masterler ekibi Tokat’a döndükten sonra gazetemizi ziyaret ederek turnuva hakkında bilgi verdiler. Tokat takımının etkinliğe katılmasının öncü ve organizatörü olan Aytunç Bozkurt ile Levent Çetin’in yanı sıra Takım Antrenörü İsmet Kal ve takımın başkanlığını üstlenmiş olan Bekir Demirci, geride bıraktıkları 5 gün ve oynadıkları 3 maçın kendilerine çok güzel anılar, izler bıraktıklarını anlattılar. Son 4 yıldır katılmış oldukları turnuvada iyiden iyiye deneyim kazandıklarını, rakiplerinin son derece güçlü olduğu ortamda sahadaki performansları ile adlarından övgü ile söz ettirdiklerini belirtirlerken, turnuvaya ciddi şekilde hazırlanmış takımların sponsorluklar bulduklarını, mali destekle bu turnuvalara çıktıklarını söylediler. Tokat Has Masterler Takımı olarak bizzat kendilerinin mali imkanları ile giderleri karşıladıklarını, organizasyonda bulunmak, Tokatlı futbolcular olarak Tokat’ın adından söz ettirmenin kendileri için en büyük kazanç olduğunu dile getirdiler.

foto altı: Sol baştan ayaktakiler: Ömür, Ayhan, Erman, Sefa Pembegül, Mesut, Levent Çetin, Haluk, Aytunç Bozkurt, Mehmet Dönmezdemir, Haluk Ulaşoğlu, Ümit.

Sol baştan aşağıdakiler: Ömürden Çalışıcı, İsmet Kal, Hakan Alpay, İsmail Çalışıcı, Sefa Çağlar Yurteri, Onur Özbek ve Bekir Demirci.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat